Hava sıcaklıkları hafta esasen itibaren düşecek

Meteoroloji, çekicilik sıcaklıklarının 5 Eylül Pazartesi gününden itibaren düşmeye başlayacağını, Mutedil ve Gün Doğusu Karadeniz kıyılarında beklenen yağışların veriş ve pazartesi günleri akva olacağını bildirdi.

Hava Bilgisi Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya bakarak, halen ülkenin doğu kesimlerinde zaman normallerinin 4 ila 6 evre üstünde, mağrip kesimlerinde ise zaman normalleri civarında seyreden gelgel sıcaklıklarının, 5 Ilkgüz Pazartesi gününden itibaren düşmeye başlayacağı hesap pusulası ediliyor.

Hava sıcaklıklarının, gelecek hafta sonuna kadar kuzey ve iç kesimlerde zaman normallerinin 5 ila 7 paye altında, Akdeniz ve Güneydoğu Anadolu’da zaman normalleri civarında seyretmesi bekleniyor.

Ilımlı ve Şark Karadeniz kıyılarında muhtemel yağışların aksata ve pazartesi günleri akva olacağı tahmin ediliyor. Ülkenin kuzey kesimlerinde görülecek gök gürültülü boğanak yağışların 8 Eylül Perşembe gününden sonra etkisini kaybetmesi öngörülüyor.

Ankara, İzmir, Konya ve Sivas’ta gelecek hafta yağmur beklenmezken İstanbul’un 6 Ilkgüz Salı haset fasılalı ve yerli gök gürültülü sağanak yağışlı olacağı aritmetik ediliyor.

Share: