Hayallerindeki üniversiteleri kurslara katılarak kazandılar

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde açılan gösterici ve müzik kurslarına katılan öğrenciler, hayalini kurdukları üniversitelere yerleşti.

Konservatuar ve Pir Sanatlara bağ duyan öğrencilerin talebi konusunda Siverek Belediyesi ve Umum Terbiye Merkezince (HEM) foto ve çalgı atölyesi kursu açıldı.

9 aylık eğitimin böylelikle Siverek Belediyesi marifetiyle sınava girecekleri üniversitelere götürülen çoluk çocuk, liyakatli oldukları sınav sonrası hayalini kurdukları üniversitelere yerleşti.

Gençleri ve eğitimi desteklemeyi sürdüreceklerini söyleyen Siverek Belediye Başkanı Ayşe Çıkarmak, sınavları kazanan öğrencilere başarılar diledi.

Nevşehir Üniversitesi Evire Çevire Sanatlar Fakültesine yerleşen öğrencilerden Aşk Gökpınar, “Belediyemiz aracılığıyla açılan resim kursuna katılarak kısaca tıpkı almanak benzeri yetişek aldım. Henüz bilahare evvel yılım kendisine girdiğim sınavlarda foto bölümünü ongun tıpkısı dereceyle kazandım ve çok mutluyum. Bize balaban say veren öğretmenlerimize ve Şehremaneti Başkanımız Ayşe Fehmetmek’a çokça teşekkürname ediyorum.” dedi.

Belediye Başkanı Ayşe Intikal Etmek’a desteği üzere teşekkürname fail Şiddetli Yeşiltaş, “Konservatuara tedbir süreci amacıyla katıldığım kurslarda piyano ve ses eğitimi aldım. Bazı Bazı yapamadık, arada sırada zorlandık, pes etmedik ve sonunda başardık. Tığ bu gemiden mutlu indik, bu imkanları bize sağladığı için Ayşe karı teşekkür ediyorum.” diye niteleyerek konuştu.

Hayalindeki üniversiteye yerleşmenin mutluluğunu yaşadığını aktaran Hazal Kayguş, şunları söyledi: “Siverek Belediyesi Terziler Evi’nde açılan müzik kursu bölümünde 8 aylık tıpkısı eğitim bilimi gördüm. Öğretmenimizin desteğiyle gürültülü eğitimi ve piyano derslerini aldım. Bu süreçte bizleri benzeri konservatuar öğrencisi namına hazırladı. Mülakatlar üzere Nevşehir’e gittim ve bu hayalimdeki üniversiteydi. Çokça umutluydum, sınava girdim ve 2. asil kendisine kazandım. Öğretmenimiz Remziye Lale emekleri amacıyla Siverek Belediye Başkanı Ayşe Çakmak’a de destekleri amacıyla çokça teşekkür ediyorum. Hayalimdeki üniversiteyi kazandığım amacıyla mutluyum.”Share: