Hayırseverlerin ameliyat ettirdiği özürlü gailesiz, başmak giyeceği haset görüntü ediyor

Manisa’birlikte mendil ve ızdırap bandı satarak geçiminin sağlayan ve kentin maruf simalarından olan Sedat Apiko’ın, 6 yaşında geçirdiği tutku sonucu eğrilen ayağı, hayırseverlerin desteğiyle yapılan muvaffakiyetli aynı operasyonla düzeltildi.

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinden göçerek Manisa’ya yerleşen ailesinin 9 çocuğundan biri olan Sedat Şık (32), 6 yaşında geçirdiği havale sonucu hastaneye kaldırıldı.

Sağ ayağı ve eli eğrilen, zihnî engeli gelişen Şık, bu nedenle eğitimine devam edemedi. Ailesinin geçimine ulama nail olmak amacıyla baş bezi ve biberli bandı satan Apiko, ayağındaki eğrilik nedeniyle yaz kış giydiği terliklerle tanındı.

30 Ekim 2020’deki sarsıntı sonrası depremzedelere müzaheret amacıyla Manisa’dan topladığı çığlık bantlarını İzmir’e götürmesiyle üstelik gündeme gelen Süslü’ın eli ve ayağındaki eğriliğin ameliyatla düzeltilmesi için Manisa Ilbay Yardımcısı Mevlüt Özmen, Şehzadeler Belediye Reisi Ömer Faruk Polat ve DOĞRU Tümen Manisa İl Deneyimsizlik Kolları’nın öncülüğünde kampanya başlatıldı.

Derli Toplu, toplanan parayla Ankara’daki özel bire bir hastanede ameliyat edildi. Kalburüstü bire bir operasyonun peşi sıra ayağı alışılagelen görünümüne mülaki Şık, alçı ve sargıları alındıktan sonraları ayakkabı giyeceği günleri iple çekiyor.

“İnşallah hazin dahi faaliyetler olacak”

Evinde istirahat fail Şık, AA muhabirine, tedavisi amacıyla emeği geçenlere teşekkürname ettiğini, iyileştiği için haddinden fazla mutlu olduğunu söyledi.

Çocukluğundan bu yana elinin ayağının tutmadığını, ailesinin yardımıyla yaşadığını anlatan Derli Toplu, ayağı iyileştikten sonra aksiyon bulup harıldamak istediğini anlattı.

Şık, “Ayağım iyileşsin bırak koşturmayı zıplayacağım. Pabuç vurmak yeryüzü şişman hayalimdir. Ayağım operasyon edildi, inşallah acıklı üstelik operasyon olacak. Eski sağlığıma kavuşacağım. Hep Manisa halkına teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

“Çarşımızın gülen yüzü”

Sedat Derli Toplu’ın kardeşi Harun Hazır ise ağabeyinin Manisa’de tanınan ve sevilen ayrımsız yaşama olduğunu, tedavisi üzere Ilbay Yardımcısı Mevlüt Özmen, AK Parti Manisa İl Bilgisizlik Kolları Başkanı Samet Tekevvün ve İl Toyluk Kolları Komutan Yardımcısı Itibar Ademi ile Şehzadeler Şehremini Ömer Faruk Çelik’e teşekkürname etti.

Apiko, “Mevlüt Valimiz Ankara’bile aynı doktor ayarladı. Abim faaliyetler oldu. Çokça şükür durumu bol. Ayağını düzelttik, inşallah sonraki süreçte elini dahi düzelteceğiz. Cenabıhak razı olsun hepsinden.” dedi.

AK Tümen Manisa İl Cahillik Kolları Başkanı Samet Doğuş bile Sedat Derli Toplu’ı etraflı yıllar tanıdıklarını anlatarak, şöyle konuştu:

“Sedat, Manisa’mızın, çarşımızın gülen yüzü. Kendisinin durumunu bilmemizden muhit bire bir şeyler fora etmek istedik. Sedat’ın bu sakat durumunu ortadan elbette kaldırırız diye düşündük. Bize Ankara’da aynı şifahane ayarlandı. Belediye başkanımız, milletvekillerimiz, esnafımız, öğür teşkilatımızın desteğiyle kısa tıpkı sürede dünyalık toplandı ve bu şekilde cerrahi müdahale gerçekleştirildi.”Share: