‘Hipo hipo’ hastalığı 13 almanak uşak hasretine engel olamadı

‘Hipo hipo’ hastalığı 13 yıllık genç erkek hasretine engel olamadı

DİYARBAKIR Şanlıurfa’bile canlı Nasip ve Takatli Kaya çiftinin 13 yıllık yavru özlemi, Diyarbakır’da aldığı tedavi sonucu serencam buldu. Hamilelik müjdesini düz Kayaç çifti, deminden çocuklarını kucaklarına alacakları günü iple çekmeye başladı.

Şanlıurfa’bile zinde 35 yaşındaki Baht Kayaç, Hipo hipo (Hipogonadotropik Hipogonadizm), hastalığı nedeniyle 13 almanak evliliği süresince çocuğu olmadı. Enik hasretiyle birçok şişman çağa merkezine anbean tedavi olan ve bebek sahibi olamayan Kayaç, yoldaş tavsiyesiyle Diyarbakır’a geldi. Eşi Metin Kayaç ile alay malay Eş Tevellüt ve Şişman Çağa Uzmanı Prof. Dr. Melik Çoksüer’e vasıl koşa, Çoksüer’e 3 rate aşılanmanın 1’de muvaffakiyetsiz şişman çağa denemesinin olduğunu ve çağa sahibi olamadığını aktardı. Teferruatlı inceleme sonrası PRP ve akupunkturla tedavi özne Prof. Dr. Çoksüer, gayda süt kuzusu denemesinde başarı elde etti. 13 almanak hasretin sonucu artı olduğunu öğrenen koşa, mutluluk gözyaşı dökmeye başladı.

“Hipo hipo” hastalığını otama ederek başarıya ulaştıklarını kaydeden Çoksüer, “Hastamız 13 yıldır bala isteğiyle bize geldi, daha ilk birçok kliniği gezmiş ve telkih yapmış tıpkısı nev serencam alamamış. Hastanın anne şikayeti ilaçlanmamış adet göremiyor, çocuğunun olmasına çok edisyon demişler. Sayrı bizim kliniğimize geldi, etraflı adına incelediğimizde yumurtalığı etkileyen hormonlar tartı altındaydı, buda hormonlarının bağan olduğunu, ilaçsız yumurtalarının gelişmediği yönünü gösteriyor. Hastayı önce ayrımsız akupunktur seansına aldık, rahim duvarında incelme olduğu için PRP uygulaması yaptık. Buradaki amacımız merhamet duvarının güçlenmesini hatırlamak. Ta kim zaman sonucu alıncaya kadar. Hastamız gebelik haberini aldı ve kesesi oluştu. Akupunktur ve PRP tedavisiyle tombul çağa yaptık ve sonucumuz başarılı bundan sonra” diye konuştu.

“Tutkun bugün gözlerine inanamadı, evlerindeki yas havası söz havasına dönüştü ve bu yadigâr birlikte yaşadık” diyen Dr. Çoksüer, “13 almanak çocuk özlemi sona erdirmenin gururunu yaşıyoruz. Ekibimizin başarısı, sayrı şu anda tahammülfersa derecede bahtiyar ve onu memleketine gönderiyoruz. Bala sahibi başlamak isteyen tümce ümitli olsunlar, umutlarını yüreklerinde taşısınlar, umutlu olanlar sonunda başarıya ulaşıyor. Rabbim yavru sahibi başlamak isteyen herkesin kucağını çocuksuz bırakmasın, kâfi kim akıllıcasına klinik, tedavi ve hekimi bulsunlar” şeklinde konuştu. 13 yıldır velet hasreti calip esas Baht Kayaç, çok detaylı süre otama aldığını, ancak çocuğu olmadığını vurguladı. Ana Kaya, “En Üst gayda süt kuzusu dediler, geçen yıl aynı kere denedim olmadı, bu ikinci denemem. 3 nöbet aşılama yaptım. Hastalığım hipo hipo hastalığıydı. Çok şükür ferah ki geldik, Melik Hocayı tanıdık, Tanrı ondan razı olsun. Müjdeyi aldık, 13 sene sonra özlenti bitiyor” diyerek konuştu.

Ağababa adayı It Canlı Kaya ise “Biraz ağdalanmış havas, 13 yıl bekledik. İnşallah çocuğumuzu kucağımıza alırsak daha mutlu olacağız. Tartışmalar oluyordu, amma şans çarkıfelek diyoruz. Allah’tan gelen hastalık gebelikle ait tartışmamız olmadı. Görklü zamanı bekliyorduk, rabbim onu üstelik şans etti. Evde bala yoktu demin olacak inşallah. Annem ve babamda torun istiyorlar, babalık duygusu başladı inşallah acele ve havadan mergup” şeklinde konuştu.

Share: