Hırsızlık zanlısı 3 can tutuklandı

Adıyaman’ın Tut ilçesinde evden hırsızlık yaptıkları gerekçesiyle kurnaz tarafından gözaltına alınan 8 kişiden 3’ü adli makamlar tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Olay, Adıyaman’ın Tut ilçesine kapalı Kaşlıca (Enişdere) köyünde meydana geldi. İsmi açıklanmayan aynı kişinin evine giren şahıslar evde mevcut zer ve ziynet eşyalarını çaldı. Arakçılık olayının tenvir etmek üzere Adıyaman İl Uyanık Komutanlığı, Cingöz Dedektifleri olan Cingöz Suç Araştırma Timleri ve Tut İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerince planlı ve görgüsüz faaliyet yürütüldü.

Güllabi olayı gerçekleştirdiği şüphesiyle 5’i karı 3’ü ayvaz toplam 8 sevimli gözaltına aldı. Yapılan taharri sonucu evden çalınan bilezikler, kolyeler, altınlar ve sair bezgi eşyaları bulunarak sahibine doğrulama edildi.

Yakalanan 8 şüpheliden 3’ü çıkarıldıkları duruşma eliyle tutuklanarak ceza infaz kurumuna gönderilirken, 2 çirkin şahıs adli kontrol şartı ile başıboş bırakıldı. Değişik 3 çirkin şahıs ise ifadesinin alınmasına müteakip serbest bırakıldı. – ADIYAMAN

Share: