İBB’nin Fatih Kariye Içe Yöneliklik Merkezi’nin temeli atıldı

İstanbul Büyükşehir Belediyesince (İBB) yapılacak Fatih Kariye Otizm Merkezi’nin temeli atıldı.

Törende konuşan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, belediye olarak hususi gereksinimi olan bireylere müteveccih hizmetlere öncelik verdiklerini söyledi.

İBB’nin Hususi Gereksinimi Olan Erler Eğitim Merkezlerinin (ÖZGEM) sayısının artırılması üzerine birlikte istek verdiğini dile getiren İmamoğlu, şöyle konuştu:

“ÖZGEM’de, özellikle otizmli bireyler görünmek amacıyla, gelişimsel yetersizliği bulunan ya birlikte risk grubundaki çocuklarımıza ve ailelerimize eğitim bilimi, tedavi ve destek hizmetlerimizi sunuyoruz. Bu hizmetlerimizi elan dahi şişirmek için kullanılmamış merkezleri ve yeni alanları yapmak üzerine üstelik özenli tıpkısı hız içerisinde olacağız.”

ÖZGEM’lerden şu anda 2 bin 17 öğrencinin yararlandığı bilgisini paylaşan İmamoğlu, 4 eskimemiş merkezin daha yapımının bitmeme ettiğini söyledi.

İBB Genel Sekreter Yardımcısı Gürkan Alpay üstelik konuşmasında, Fatih Kariye Otizm Merkezinin 2023 yılının ağustos ayında yapımının tamamlanacağını ve hizmete sunulacağını belirtti.

Konuşmaların arkası sıra İmamoğlu ve beraberindekiler, butonlara alay malay basarak merkezin temeline önceki harcı döktü.

Share: