Iblağ ve Enfrastrüktür Bakanı Karaismailoğlu, Beğendik (Botan) Köprüsü’nde tetkik yaptı Açıklaması

Iblağ ve Enfrastrüktür Bakanı Adaletli Karaismailoğlu, “Bu dallı güllü kadrolarla hep projeleri sunu güdük zamanda bitirip, vatanımızın, milletimizin hizmetine sunacağız. İnşallah Türkiye büyüyecek. Bu vatana aşırma kadrolarla hizmetlerimize, yatırımlarımıza bitmeme edeceğiz. Bizi izlemeye devam ediniz.” dedi.

Bakan Karaismailoğlu, Siirt’teki temasları kapsamında beraberinde Ilbay Osman Hacıbektaşoğlu, Karayolları Genel Müdürü Abdulkadir Uraloğlu, DOĞRU Fırka Mebus Osman Ören ile 11 Temmuz 2020’birlikte hizmete açılan Beğendik (Botan) Köprüsü’nde incelemelerde bulundu.

Bakanlık namına 20 yıldır yaptıkları prestijli çalışmalardan birinin bile bu güreşçi köprüsü olduğunu anlatım eden Karaismailoğlu, Beğendik Köprüsü’nün Türkiye’nin sunu detaylı köprüsü olduğunu söyledi.

165 metre yüksekliğinde, 450 metre uzunluğunda, 15 metre genişliğinde, Bitlis’in Hizan ilçesini Siirt’in Pervari ilçesine bağlayan haddinden fazla eşsiz bu hizmetin 2 yıl geçmiş tamamlanarak, ulaşıma açıldığını anımsatan Karaismailoğlu, bu güreşçi köprüsü yapılmadan önceki saatler süren yolculukların, ulaşımda yaşanan sıkıntıların daha çok zamanında kaldığını belirtti.

“Yatırımlarımız artarak devam ediyor”

Karaismailoğlu, vatandaşların bu hizmeti olağandan doğruluk ettiğini anlatarak, bu hizmeti vatandaşlarla buluşturmanın gururunu yaşadıklarını tabir etti.

Bu projelerin çok elan önceki bitmesi gerektiğini anlatan Karaismailoğlu, “Maatteessüf bizi ayrımsız yıldırı belasına bulaştıranlar, terörle vaktimizi, paramızı çalanlar bu projenin gecikmesine sebep oldular. Ama bölgede dirlik var, çekinmezlik var. Huzur ve atılganlık olan yerde yatırımlarımız artarak devam ediyor. Çiftçilerimiz, sanayicilerimiz kazanıyor, öğrencilerimiz okullarına ferah ferah gidiyor. Bölgede dayanılmaz ayrımsız geçim ve iktisadi gelir var. İnşallah bunlar artarak devam edecek.” diyerek konuştu.

Yaptıkları 1 liralık ulaştırma altyapısının milli gelire, üretime 10 zalimce etkisinin olduğunu dile getiren Karaismailoğlu, bu bilinçle ülkenin seçkin tarafında yatırımların artarak devam ettiğini anlatım etti.

Karaismailoğlu, dış satım hacmindeki artışın da bu faal enfrastrüktür projeleri sayesinde olduğuna işaret ederek, dünyanın en mebzul teknolojilerini kullanarak yaptıkları bu mahdut projelerde bu mevki insanının çalıştığını, bunun nazik ayrımsız gelgel olduğunu söyledi.

Beğendik Köprüsü’nden hizmete açıldığı günden bu yana 1,5 milyon aracın geçtiğine dikkati çeken Karaismailoğlu, “Bu köprü olmasaydı ihtimal bu yolculukların yarısı yapılmayacaktı, yapılsa da edisyon yolculuklar olacak, antlaşma, akaryakıt, duygusal ve servet kaybı bitmeme edecekti.” dedi.

“Türkiye büyüyecek”

Karaismailoğlu, 20 sene öncesinde ülkenin ayrıksı öncelikleri olduğunu, bu nedenle bu hizmetlerin yapılmadığını anlatarak, “Milletimize faydalı olacak kadrolar yoktu. Serencam 20 yılın genişlik büyük avantajı zihayat lider, kol ve buyruk sebebiyle bu projeler bire bir zaman önce bitiyor. Bu işlek kadrolarla bilcümle projeleri yeryüzü gelişmemiş zamanda bitirip, vatanımızın, milletimizin hizmetine sunacağız. İnşallah Türkiye büyüyecek, Türkiye ile Siirt, Pervari büyüyecek. Bu vatana aşıramento kadrolarla hizmetlerimize, yatırımlarımıza devam edeceğiz. Bizi izlemeye bitmeme ediniz.” ifadelerini kullandı.

Bakan Karaismailoğlu, henüz yapacakları çokça işlerin olduğunu, çalım veren projelere devam edeceklerini, ülkeyi karış karış gezmeyi sürdüreceklerini sözlerine eklediShare: