Icra Vekili Bozdağ: “Kriz ve kaosun olduğu Türkiye vaat ediyorlar”

Hak Bakanı Bekir Bozdağ, Bartın’daki konuşmasında 6’lı masanın kriz ve kaosun olduğu Türkiye vaat ettiğini tabir ederken CHP Umumi Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu’nu, “Önüne geleni tehdit ediyor. Aynı ülkenin iktidarına eğilimli olanların ağzı mafya ağzı kabil mi olmalı? Burası bire bir ahbaplık devleti değil mi? Ülfet devleti ise insanları gözdağı etmenin ne alemi var” diyerek eleştirdi.

Türe Bakanı Bekir Bozdağ Bartın’de yapımı tamamlanan Doğruluk Sarayının açım programına katıldıktan sonradan Bartın Valiliği ve Bartın Belediyesinde ziyaretlerde bulundu. Henüz bilahare DÜRÜST Parti İl Başkanlığını konuşma eden Icra Vekili Bozdağ burada partililere ve vatandaşlara hitaben müşavere yaptı.

Icra Vekili Bozdağ 6’lı masa toplantılarının bozuk Türkiye fotoğrafını yansıttığını anlatım ettiği konuşmasında, “Seçim geliyor ve 6’lı masa diyerek ayrımsız masa var görüyorsunuz sürekli kuruluyor. Toplanıyorlar toplanıyorlar dağılıyorlar. Yani hangi konuşuyorlar duydunuz mu? Duymadık! Aday konuştunuz mu? Bulunmayan! Ne konuştunuz? Onu bile kip söylemiyorlar. Amma anlaşılan ki konuşup üstelik hallettikleri bir maslahat daha bulunmayan. Toplanıyorlar toplanıyorlar dağılıyorlar. Çarkıt Türkiye’nin fotoğrafı. Cenabıhak dulda bunlar bire bir araya geldiğinde bire bir meseleyi konuşup karara bağlayana büyüklüğünde gündemdeki mesail kayran değiştirip 2-3 tane bakir yeni sorunumuz kazanç. Onlar yıpranmamış sorunları konuşurken kullanılmamış sorularla boğuşan bire bir Türkiye peki. Bunların bu ülkeye vereceği tek özdek namevcut. Geleceği vaat eden, umudu vaat eden, yarınları mütekellim, bakir söz belirten, geçmişte milletimizin beklentilerine cevap vermiş, hayallerini gerçekleştirmiş, gelecekte üstelik gençlerimizin da yetişkinlerimizin dahi beklentilerine yanıt verecek yegane ekip Cumhurbaşkanımız liderliğindeki Cumhur İttifakıdır, SELIM Fırka’dir” dedi.

6’lı masanın kriz ve kaosun olduğu bir Türkiye vaat ettiğini kaydederek konuşmasını sürdüren Icra Vekili Bozdağ, “Kızıl kardeşlerim bunlar bakir ne söylüyor. Hiçbir öz! Ne vaat ediyorlar? Parlementer sistem vaat ediyorlar. Hangi vaat ediyorlar ‘ Şimdiden aramızda bakanlıkları konuşalım diye koalisyonu vaat ediyorlar. Hangi vaat ediyorlar’ Kriz ve kaosun olduğu Türkiye vaat ediyorlar. Demincek ümera gökteki yıldızları isteseniz vermeye hazırlar. Veremeyiz gücümüz yetmez, elimiz kolumuz uzanmaz diyemiyorlar. Herhangi Bir sorunu çözeriz, kuşkusuz? Ne projeyle, ne kaynakla, ne imkanla? Kök biziz. ya 79 yıl öncesinde bu ülkeyi kim yönetiyordu. Bunların hepsinin entrika ettiği siyasi kadrolar bu ülkeyi yönetmedi mi? Asıl sizseniz bu kaynaklar millete illet yansımadı? Bizim geleceğe dayalı attığımız adımları bin düşünüp bin tartıp öyle kararlaştırarak atıyoruz. İmkanlarımıza, gücümüze, etrafımıza, dünyaya bakıyor anca adımlar atıyoruz. Sahne değil tığ gerçekleştirebileceğimiz vaatleri milletimizin önüne getiriyoruz. ve bunları birlikte tıpkı hayata geçirdik. Hayaldi köken oldu dediğimiz yüzlerce eseri bu millete kazandırdık. Allah’ın izniyle bundan sonrada tıpkı şekilde yapıt kazandırmaya bitmeme edeceğiz” ifadelerini kullandı.

6’lı masanın Cumhurbaşkanı Erdoğan’a duydukları tiksinti ve kinle tıpkı araya geldiğini da sözlerine ekleyen Icra Vekili Bozdağ, “Bunların masasına bakmayın bu masada mevhibe yok, izzetüikram namevcut, artağanlık bulunmayan. Tehlike var, garaz var, tiksinme var düşmanlık var. Yahu düşünün benzeri ülkenin yönetimine istekli olan düşünceleri birbirine zıt insanları Cumhurbaşkanımıza duydukları ateş, tiksinme, antagonizm tıpkı araya getiriyor. Bunların güdeleme kaynağı bu olduğu kabil rehberleri nefretleri düşmanlıkları” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu bile eleştiren Bakan Bozdağ, “Deminden önüne geleni gözdağı ediyor Sn. Kılıçdaroğlu. Biz gelince herkesi yargılayacağız. Şimdiden bize ancak ağaçlarını gösteriyor. Bir gel bakalım. Gel bakalım gelebiliyorsan. Biz yargılanmaktan korkan insanlar olsak bu yola çıkmazdık. Bizi 20 senedir böyle yıldırma edenleri bilcümle gördük amma biz 20 yıldır yolumuza devam ediyoruz. Bundan sonrada tehditlere ve zılgıt edenlere rağmen yolumuza devam edeceğiz. Eşkıyalar var bozuk sistemde biliyorsunuz. Kere keserler bire bir takım işlemler yaparlar. Şimdide mafyalar var. Benzeri ülkenin iktidarına arzulu olanların ağzı mafya ağzı kabil mi olmalı? Burası bir hususiyet devleti değil mi? Ülfet devleti ise insanları gözdağı etmenin hangi alemi var? Zılgıt ediyor. Memurları şu tarihten sonradan şöyle şöyle aksiyon yaparsanız başınıza geleceklerden siz sorumlusunuz. Çiftçiyi zılgıt ediyor sebep AK Öğür’ye rey verdiniz diye. Önüne geleni henüz milletin oyuna ihtiyacı varken zılgıt ediyorlar. Bire Bir üstelik bunların size ihtiyacı olmasa varın görün CHP zihniyeti elbette bir izan eksiksiz çıplaklığı ile ortaya çıkacak. Onun için tığ bu ülkeyi kendisini rastgele nev zorla üstünde tutanlara değil hukuka tabi olanlara ve hukuka akıllıca davrananlara teyit etmeli ve onların yönetiminde bu ülke yoluna devam etmeli. Tığ gelirsek falanca falanca gazetelerin kapısına şimdiden kilit vuracağız diyor. Öte yandan dahi hususiyet devletinden bahsediyorlar. Hakeza bir molekül olur mu? Şimdi henüz ilerisini söylüyorlar. Hakimler savcılar kişi lehlerine benzeri karar verdiklerinde onları Ankara’birlikte İstanbul’bile bilge ve müddeiumumi var diyerek metni sena ediyorlar. Kendi aleyhlerine tıpkı karar çıktığında ise sarayın savcısı sarayın hakimi diye niteleyerek hakaret ediyorlar. Yetmiyor tehdit ediyorlar. Bizim lehimize değişmeyen verenleri gelince şöyle ödüllendireceğiz, aleyhimize karar verenleri üstelik şöyle arılama edeceğiz şeklinde laflarının altından okuduğunuzda bu mana çıkacak cümleler kuruyorlar. Hani hak, hani hususiyet, hani geçerlilik bağımsızlığı? Şimdiden yargıya, adalete, hukuka lacerem engelleme edeceklerini açıklıyorlar” dedi.

Bakan Bozdağ sözlerini, “Bartınlılar, siyasetin cambazlarına siz bakmayın. Onların dertleri Türkiye değil öz şahsi hesapları. Kişi şahsi hesaplarını Türkiye’nin önüne koyanlara sandıkta siz tıpkı hesap görün. Adisyon böyle yapılmaz deyin ve bunlara tıpkısı kere daha hesabı yapanın önceki Cenabıhak sonraları budun olduğunu lütfen öğretin” diye tamamladı. – BARTINShare: