İhlas Vakfı yurdunun temeli atıldı

Kayseri’de 144 mektepli kapasiteli İhlas Vakfı Yurdu’nun temeli dualarla atıldı. İhlas Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Mahmut Eksiksizlik Işıklı, çokça bahtiyar olduklarını söyleyerek, “Bu yurtta devletine ve milletine bağlı gençler doldurmak üzere uğraşacağız” dedi.

İhlas Vakfı vasıtasıyla Kayseri’de yaptırılacak olan 144 mektepli kapasiteli yurdun temeli atıldı. Melikgazi ilçesine vabeste Konaklar Mahallesi’ndeki yurdun temel atma törenine, İhlas Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Mahmut Eksiksizlik Işıklı katıldı. Kur’an-ı Cömert tilavetinin ardından dualar edilirken, kurban da kesildi. İhlas Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Mahmut Kemal Entelektüel, çok mutlu olduklarını söyleyerek, “Çünkü, Kayseri kabil nazik tıpkı şehrimizde İhlas Vakfı’nın yurdunun temelini atıyoruz. Burada gönüllülerimiz ve vatandaşlarımızla bu arada 144 mektepli kapasiteli yurdumuz olacak. Düğün salonu, mescidi ve yemekhanesi olacak. İnşallah haddinden fazla güzelce aynı mikro olacak. Bu şekilde Kayseri’mize, ülkemize hizmet etmiş olacağız. Hep vatandaşlarımızın ve hayırseverlerimizin yardımlarını, desteklerini ve dualarını bu ömre bedel gelişim için bekliyoruz” dedi.

“Bu yurtta devletine ve milletine sadık gençler semirtmek üzere uğraşacağız”

Görgülü, “Kayseri’de bu yurdumuzu tamamlarsak, tam desteği bulabilirsek yurdumuzun açılışını yapacağız. Buradaki 144 öğrencimizi, annesi ve babasıyla hoşgörülü, annesine ve babasına itaatli, vatanına, devletine ve milletine sınırlı gençler adına katmak üzere uğraşacağız. Bizim hedefimiz bu olacak. Buraya temas yardım fail insan, her dürü fail kayırıcı facia gününde Tanrı marifetiyle sevabı lütfedilecek. Zira burada çokça körpe gençler yetişecek. Buranın mescidinde namazlar kılınacak, dualar edilecek. Bura ayrımsız sadakayı çaker olacak. Buraya arkalama edenlerin ruhlarına ve kabrine bunların sevapları gelecektir” şeklinde konuştu.

Yurdun temeli, Vazıh ve beraberindekilerin butona basmasıyla beraber atıldı. – KAYSERİ

Share: