İlk Evim, İlk İş Yerim Projesi tanıtım tırı 17 ilde sosyal göz projesini anlatacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 13 Eylül’de açıkladığı İlk Evim, İlk İş Yerim Projesi’ne ilgilendiren vatandaşları haberdar etmek için hazırlanan tanıtım tırı yola artık. 14 Teşrinievvel-12 Son Teşrin tarihleri arasında 17 ili gezecek olan tanıtım tırı, vatandaşların sorularına yanıt verecek.

Cumhuriyet tarihinin bildirme şişman toplumsal bölük projesi olan İlk Evim İlk İş Yerim Projesi’ni lanse etmek ve vatandaşların sorularına cevap atfetmek için yolculuğuna Ankara’dan başlayacak ve 14 Teşrinievvel-12 Son Teşrin ortada 17 ili gezecek olan tanıtım tırı hazırlandı. Kızılay’da vatandaşlar, tanıtım tırında Şişman Basamak İdaresi Başkanlığı (TOKİ) vasıtasıyla hazırlanan eş daireleri sanal cins gözlüğü ile gezme imkanı buldu. TOKİ Aplikasyon Dairesi Başkanı Osman Direnç burada yaptığı konuşmasına, Bartın’da yaşanan beyaz zehir faciasında hayatını kaybedenler üzere başsağlığı dileyerek başladı. Vatandaşlara hazırlanan emsal daireleri sanal töz gözlüğü ile 360 aşama dolaşma imkanı sağlayarak balaban bire bir hamle attıklarını belirten Dayanım, “Bartın Amasra’da hayatını kaybeden madencilerimize Allah’tan rahmet diliyor, yaralılarımıza evgin şifalar diliyorum. Bilindiği için Cumhurbaşkanı aracılığıyla açıklanan ve Cumhuriyet tarihinin genişlik nazik içtimai göz projesi olan ‘İlk Evim, İlk İş Yerim, İlk Evim Yer Projesi’nin tamlık detayları bakanlığımız ve idaremiz yoluyla halkoyu ile paylaşılmaktadır. Bu tanıtım tırımızda vatandaşlarımızın proje çerçevesinde alçalma ettiği parçalanmamış sorular idaremiz personeli eliyle bütün titizlikle cevaplanacaktır. Daha geçmiş idaremiz aracılığıyla yapımı tamamlanan eş dairemiz, mevhum hakikat gözlüğü ile vatandaşlarımıza gezdirilecektir. Itmam planlarımız ve projemizde kullandığımız malzemeler için bilgi sahibi olması sağlanacaktır. Tırımız 14 Ekim’de Ankara Kızılay Meydanı’nda görevine başlamış olup, Kırşehir, Konya, Diyarbakır, Tunceli, Zonguldak ve Muğla kabilinden 17 şehrimizde site meydanlarında görevini 12 Teşrinisani’a kadar hesabına getirecektir. Rekor başvuru sayısı ile idaremize güvenini gösteren cemi vatandaşlara teşekkürname ediyor, tırımıza davet ediyoruz” dedi.

Mevhum cins gözlüğü ile benzer evi gezen Ferdi Satık, uygulamayı haddinden fazla beğendiğini belirterek, “Ankara’ya imtihan üzere geldim ve böyle tıpkısı deneyim ile karşılaştım. Gayet hoşuma gitti. Neymiş doğrudan olarak lüp içindeyim. Seçkin köşeyi, seçkin noktayı görebilmek haddinden fazla hoşuma gitti. Mevhum gerçek ile yaşadığım bu deneyimi herkese kaynak ederim. Benim amacıyla çok akla yatkın bir ev, bol aynı alan kullanımı reşit. Bu projeye daha başvurmadım amma bu deneyimden bilahare gitmek isterim” ifadelerini kullandı. – ANKARA

Share: