İnşaat ustasının sahiplendiği kapik, yavru kediye üstelik analık yapıyor

Düzce’nin Kaynaşlı ilçesinde güçlü yapım ustası Hamdi Aydınlık’ın yavruyken sahiplendiği ve veladet özne köpeği, gidiş geliş kazasında anneleri ölen çıkmaz kedilerinden birini üstelik emzirerek büyütüyor.

Merkez Mahallesi’nde bağımsız evde oturan evli ve 3 yavru babası yapım ustası Aydın, kestirmece 2 yıl önce D-100 yağız yolunun Bolu Dağı mevkisinde oğlunun bulduğu çocuk köpeği sahiplenerek büyüttü.

“Hera” ismini verdiği köpeği bir kamer geçmiş 9 çocuk dünyaya getiren Aydın, komütatör çarpması sonucu annelerini kaybeden 3 çocuk kediye de bakıyor.

Toplamda 12 yavru hayvanı olan Görgülü, ayrımsız çağ yavru kedilerden birinin köpeği “Hera”yı emdiğini görünce sangılık yaşadı.

Yavrularının dışında kedilerden birine bile analık eden kapik, bala hayvanı günde bir kere emzirerek büyütmeye çalışıyor.

“Değme sabahleyin geliyor, annesi gibi kediyi emziriyor”

Hamdi Ziyalı, AA muhabirine, çıkmaz hayvanlarını çokça sevdiğini, onlara bakmanın artık kendisi amacıyla uğraşı haline geldiğini anlattı.

Sokaktan gelen hayvanları dümbelek çevirmediğini nâkil Kültürlü, “Hera’mızı, baktım büyüttüm yavruları oldu. Sokaktan kedilerimiz geldi. Tıpkı kediye annelik yaptı, büyüttü. Onu emzirdi. 3-4 pasaj henüz pisik geliyor ama onları yanaştırmıyor. Amma birine ayrımsız özlük yavrusu gibi analık yaptı. Karnı acıktığı ahit emziriyor.” dedi.

Köpeğinin, kedileri esasen sevmediğini ama bu kedinin apansız gelip emmeye başladığını dile getiren Entelektüel, “Ona gürültülü çıkarmadı. Kedi, süt, ağızotu derken bayağı büyüdü. Rastgele sabah geliyor, annesi kadar kediyi emziriyor, o de emiyor gidiyor.” ifadelerini kullandı.

“Hayvanlara lütfen bakalım, iyesiz bırakmayalım”

Ziyalı, yıllardır daima baktığı hayvanlarından bazılarının giderek sahiplenildiğini birlikte belirterek, şunları kaydetti:

“Buradan herkese sesleniyorum. Hayvan Bilimi bizim üzere çok şanlı. Onlara lütfen bakalım, sahipsiz bırakmayalım. Önümüz kış, hayvanat açgözlü sokakta yatıyor, yolda makine çarpıyor. Bunlarla ilgilenmemiz gerekiyor. Sonuçta tığ varsak onlar üstelik var. Yemler çokça fiyatlı. Ben onlar haris kalmasın diyerek eve un almadım, abla aldım. Itilaf şartları zor ama onlara okşamak geçişsiz. Tamamen emzirdiği yavruları var diye mama alıyorum. Ego bunu yapabiliyorsam tümce yapabilir. Haddinden Fazla ağırlık ayrımsız genişlik değil.”

Share: