İsrail’in Gazze’ye müteveccih saldırılarında 44 sevimli hayatını kaybetti

İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarında 44 emanet yaşamını yitirirken 360 emanet birlikte yaralandı. Saldırılarda bir nice yapı bati hasar gördü ve yıkıldı.

Filistin İletişimciler ve Medya Derneği (FİMED), İsrail’in Gazze’ye müteveccih saldırılarında fert kayıpları ve oluşan maddesel hasara ilgilendiren detaylı bilgileri paylaştı. İsrail-Gazze arasında varılan ateşkesin ardından paylaşılan bilgilerde, 44 kişinin hayatını kaybettiği, 360 kişinin üstelik yaralandığı duyuruldu.

Refah kentinde 48 gönül yaralanırken, 7 gönül yaşamını yitirdi. Konak Yunus’ta 6 dirilik hayatını kaybederken, 30 güç da yaralandı. El Wista ve Gazze’da 131 yaşama yaralandı, 13 gönül hayatını kaybetti ve bildirme haddinden fazla birey kaybının yaşandığı Şimal Gazze’da 18 sevimli yaşamını yitirdi, 151 birey bile yaralandı.18 BÖLÜK TAMAMEN YIKILDI, 1675 BASAMAK HASAR GÖRDÜ

Saldırılar, nazik çapta maddi hasarı üstelik beraberinde getirdi. Bütün 18 basamak saldırılar sonucu ağiz ağiza yıkıldı. 71 ev kırıcı hasar alarak kullanılmaz hale gelirken, 1675 ev da kısmi olarak hasar gördü. Sunu çok konutun yıkıldığı ve hasar gördüğü mıntıka ise Gazze oldu.

Share: