İstanbul’u kana bulayacakken yakalanmıştı! PKK’lı Mehdi Mıhçı’nın sezinleme anları görüntülendi

Fatih’te PKK yıldırı örgütüne yönelik planlı operasyonda, örgütün neymiş hususi kuvvetlerinin mensubu Mehdi Mıhçı yapmacıklı kimlikle yakalanmıştı. Mıhçı’nın İstanbul sokaklarında dolaşırken asayiş kamerasına yansıyan görüntüleri ortaya çıktı.

BAKAN ARISTOKRAT, YAKALANDIĞINI SOSYAL MEDYADAN DUYURMUŞTU

Operasyonu duyuran İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, ” Maksat Karayılan’ın talimatıyla İran üzerinden Türkiye’ye güzeşte, PKK’nın sözde hususi kuvvetlerine mensup, bomba eğitimi veren, İstanbul’bile eylem tahsis etmek ve yaptırmak amacıyla gelen; Seydo Botan Gever kod ünlü Mehdi Mıhçı, liyakatli aynı operasyonla sahte kimlikle İstanbul’de yakalandı. Emniyet İstihbarat ve İstanbul Inanma Müdürlüğümüze tebrikler” açıklamasında bulunmuştu.

MEHDİ MIHÇI’NIN İFADESİ

Mehdi Mıhçı, savcılıkta verdiği ifadesinde örgüte üye olan ablasının ölümü sonrası yıldırı örgütüne katıldığını anlatan sakil, bombalı eylemlere katılmadığını öne sürdü.

26 yaşındaki teröristin ifadesinde, “2014 yılında PKK yıldırı örgütüne katıldım ve bu nedenle düzme kimliği kullandım. Ablam Jiyan Mıhçı PKK yıldırı örgütüne katılmıştı. 2010 yılında öldüğü haberini aldık. Bu beni psikolojik olarak etkiledi ve 2014’bile ben de örgüte katıldım. Avaşin’e gittim ve orada eğitim aldım. Eğitim Bilimi sonrası Şehit Behçet Bermani tepesinde kaldım, 2015 yılının sonuna kadar o bölgedeydim. Sonrasında örgütten istihsal etmek yoluyla Irak’ın Diyana tarafında kâin köylere geçtim.

“TÜRKİYE’YE GELMEYE ÇEKİNDİM”

Türkiye’ye gelmeye çekindim. Orada kendime bir hayat kurdum ve 2022’ye kadar bu şekilde aynı hayat sürdüm. 2022’nin Orak Ayı ayındaysa Irak’tan İran tarafına geçtim. Oradan bile Ağrı Doğubeyazıt üzerinden Türkiye’ye methal yaptım. İstanbul’üstelik bire bir aksiyon kurmayı düşünüyordum. İş kurduktan sonra ailemle görüşüp normal bir hanay içerisine çalmak istemiştim. Bana sorduğunuz ‘Nur Muhammet Bultan’ kimliğini Irak’taki kaçakçılar ayarlamıştı, nerede ve elbette ayarladıklarını bilmiyorum.” dediği kaydedildi.Share: