Itimat kemeri benzetim aracından inenler güvenlik kemerinin önemini anladılar

Güven kemeri simülasyon aracından inenler güvenlik kemerinin önemini anladılar

BAYBURT – Bayburt İl Güllabi Komutanlığı ekiplerince, Kurnaz Umumi Komutanlığı Trafik Kat Başkanlığına ait ateş parçası tırda vatandaşlara uygulamalı gidiş geliş eğitimi verildi.

Gençosman Stadyumu içerisinde bulunan spor salonu önünde kurulan Mobil Gidiş Geliş Eğitim Tırında çocuklara gidiş geliş kuralları anlatıldı. Itimat kemerinin benzeri gidiş geliş kazasında hangi kadar majör olduğuna ilgi vira etmek ve gidiş geliş kazalarını en uzuv sıyırmak için planlı etkinliğe öğrenciler, vatandaşlar ve ayrıntılar korkulu deste gösterdiler.

Ekiplerin kontrolünde Güvenlik Kemeri Simülasyon Aracına bindirilen 15 yaşını esbak öğrencilerle birlikte yetişkinler kontra dönen, çarpmanın şiddetiyle sağa, sola savrulan vasıta içerisinde gidiş geliş kazası anlarına şahitlik ettiler. Inanma kemeri simülasyon aracını sınav fail mektepli ve vatandaşlar, araçtan indikten sonraları emniyet kemerinin önemini anladıklarını, imdi trafiğe çıktıklarında inanma kemeri takacaklarını söylediler.

Simülasyon aracından nazil ve o anlara şehadet eden tıpkı öğrenci ise, “Çok azgın bire bir andı, itimat kemerinin önemini bu anahtar sebebiyle anladım. Daha ilkin inanma kemeri takmadığım amacıyla itimat kemerinin bu kadar kuvvetli olduğunu bilmiyordum, kötü düştüğüm anlarda da güven kemeri beni tuttu” diyerek konuştu. Arkadaşıyla birlikte benzetim aracına binerek ilçe anlarına şehadet eden ayrımsız değişik öğrenci ise, “Ben araca binen biriyim, ailemle trafiğe çıkan biriyim. Bu simülasyon aracına binmeden önce güvenlik kemeri takan biri değildim. Simülasyon aracına bindikten bilahare güven kemeri takmaya başlayacağım, açar kullanan, kullanmayan dizge itimat kemerini muhakkak taksın” dedi.

Öte yandan, etkinliğe katılan vatandaşlar alkollü hissi veren alkol gözlüğü takarak penaltı atışları yaptı. Spor salonunda kurulan parkurda ise pedallı arabalara binen öğrenciler, güllabi personeli gözetiminde güvenlik kemeri, trafik ışıkları, ihtar levhaları ve bulaşan geçitleri konusunda kullanışlı terbiye aldı.

Share: