Iye Rallisi tamamlandı

Shell Helix 2022 Türkiye Ralli Şampiyonası’nın 5. yarışı Royal Teos Ege Rallisi’nde birinciliği kazanan Tokspor WRT takımından Orhan Avcıoğlu/Burçin Korkmaz ikilisi, 2022 yılı şampiyonluğu sonuç konkur öncesinde garantiledi.

Dün başlayan organizasyonda katılımcılar zaman Çatalca (Royal Teos) ve Gödence (Berkem Motors) etaplarını ikişer el geçti.

Genel klasmanda önceki 3 sıra Tokspor WRT takımından Orhan Avcıoğlu/Burçin Korkmaz, BC Vision Motorsport’tan Burak Çukurova/Burak Akçay ve Castrol Ford Team Türkiye’den Beklenti Duygusal Özdemir/Batuhan Memişyazıcı’dan oluştu.

Orhan Avcıoğlu/Burçin Korkmaz ikilisi 12-13 Kasım’birlikte koşulacak 42. İstanbul Rallisi öncesinde Shell Helix 2022 Türkiye Ralli Şampiyonası’nı birinci sırada tamamlamayı garantiledi.

Dershane 4 ve iki çeker klasmanında GP Garage My Team’den Buğur Birey Kılıç/Yusuf Inmeli, Sınıf N’bile aynı takımdan Sinan Aristokrat/Mürtefi Çakırdoğan Kaya, Sınıf 3’te Castrol Ford Team Türkiye’den Serhan Türkkan/Koray Akgün ve Derslik 5’te üstelik Clio Trophy Turkey yerine yarışan Tuncer Sancaklı/Asena Sancaklı çifti birinciliğe uzanan ekipler oldu.

Rallinin markalar birincisi Castrol Ford Team Türkiye ve takımlar birincisi Toksport WRT olurken, tüvana pilotlar birinciliğini Castrol Ford Team Türkiye’den Efehan Yazar, karı co-pilotlar birinciliğini de Asena Sancaklı elde etti.

Klasik ralli otomobillerinin uğraş ettiği historic ralli klasmanına de benek veren organizasyonda, Parkur Racing’den Faik Üstünkaya/Semih Tar 1976 benzer Ford Escort MK2 ile tıpkısı kere daha historic genel bölümleme ve Grup 2 birinciliği kazandı.

Oğuz Gürsel TOSFED Ralli Kupası klasmanında, sezon esasen beri liderliğini koruyucu Castrol Ford Team Türkiye pilotları Hakan Gürel/Çağatay Kolaylı İzmir’den bile umumi klasman ve Tabur 2 birincisi olarak ayrıldı.

Share: