İYİ Parti lideri Akşener’den “faili meçhulcü” iddialarına sert reaksiyon: Sizi soysuz kaltaban kolpacılar sizi!

İYİ Öğür Umumi Başkanı Meral Akşener, Ankara’nın Etimesgut ilçesinde esnafı ülfet etti, yurttaşlarla kardeş kardeş etti.

Burada vatandaşın ekonominin durumundan belde şikayetlerini dinleyen Akşener, hükümeti eleştirerek, “Bu tıpkı eşkıya düzendir” dedi.

“HAYATLARINDA PKK’YA TAŞ ATMAMIŞLAR BİZE HAKARET EDEBİLİYORLAR”

İYİ Öğür lideri, sözlerini şöyle sürdürdü;

“Meral Akşener’e Etimesgut’ta PKK’lı ama Batman’da faili meçhulcü diyorlar. Hayatlarında PKK’ya taş atmamışlar, bize hakaret edebiliyorlar. Sizi soysuz hileci kolpacılar sizi! Ne oluyor? Sene 2005. Sayın Erdoğan gitti, Diyarbakır’da ayrımsız müracaat yaptı. İsmini söylesem hepinizin tanıdığı, balaban bire bir güney doğulu korucu başı, mebusluk yapmış tıpkısı ağabeyim beni aradı. ‘Bacım, geldin evimde kaldın’ dedi. Açılımın, hal sürecinin başladığı zamanlar. Öyle benzeri müracaat yaptı kim. ‘Bana torunlarım, yeğenlerim geliyor. Diyor ki; amca, ata biz Kürt halkına ihanet mi ettik, Türkiye Cumhuriyeti devletinin yanı sıra durduk diye.’ Siz o insanları darmaduman ettiniz, PKK’ya feda ettiniz. Siz kimsiniz bile bizi suçlamak kim?

“BU DUYGUSAL BU BEDENDE DURDUKÇA BİZİ KÜRTLERLE ANTAGONIST EDEMEYECEKLER”

Şüpheniz var mı, milliyetçiliğimden şüpheniz var mı? Bu birey bu bedende durdukça, bizi Kürtlerle düşman edemeyecekler. Kürtlere kusurlu ayrımsız lafız söylemeyeceğiz, söyletmeyeceğiz. Hem bu haydutlar düzeni yıkacağız hem birlikte kolpacılığı ortadan kaldıracağız. Hepimiz halk ele vereceğiz. Zira müntehip velinimettir. Senin çocuğun ağlarken birilerinin ki esenlik çatıyorsa o tıpkı haydutlar düzendir.”Share: