İzi “Kavim Bahçesi” ile silinen terör saldırısının yüreklerdeki acısı dinmedi

Elazığ Inanma Müdürlüğüne 6 sene geçmiş PKK’lı teröristlerce bomba aylı araçla planlı terör saldırısı hafızalardan silinmedi.

Elazığ İl Emniyet Müdürlüğüne 18 Ağustos 2016’bile PKK’lı teröristlerce bomba iki canlı araçla düzenlenen, 3 polisin martir olduğu, 217 kişinin yaralandığı ağır saldırıların üzerinden 6 yıl geçti.

Bombalanan itimat müdürlüğü binasının bulunduğu alanın, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla şüheda anısına “Kavim Bahçesi”hangi dönüştürülerek halkın hizmetine açılmasından bahtiyarlık duyan Elazığlılar, devletin teröre karşı kararlılıkla yürüttüğü mücadeleyi destekliyor.

“Devletimiz o patlamadan sonradan yıkılan alanda tek iz bırakmadı”

Saldırıdan yaralı kurtulan tır şoförü Abdulbasit Özdemir AA muhabirine, İl Güven Müdürlüğünün önünden geçtiği sırada patlamanın meydana geldiğini belirterek, saldırıda kilolu yaralandığını söyledi.

Özdemir, “Patlamadan sonra 33 çağ ağır sıklet bakımda kaldım. İlk 7 günü hatırlamıyorum. Uyandığımda patlamanın olduğunu öğrendim. Patlamada sağlıklı gözümü kaybettim. Kollarımda begayet parçalanmalar oldu. Vücudumun bir nice yerinde hasar kaldı.” dedi.

Saldırıyı aradan 6 yıl geçmesine karşın unutamadığını anlatan Özdemir, hain saldırının acısını yıllardır hem fiziken hem ruhen taşıdığını belirtti.

Özdemir, “Devletimiz o patlamadan sonra yıkılan alanda hiçbir kirli bırakmadı. Devletimizin büyüklüğünü burada görüyoruz. Saldırıyı düzenleyen terörist üstelik öldürüldü. Vatanımız, milletimiz salim olsun. Ama terör hiçbir yere varmayacak.” ifadelerini kullandı.

“Terörü lanetliyorum”

Patlamayı evinde hisseden Serap Bingöl ise 6 sene önceki gerçekleştirilen terör saldırısının etkisinden bibi kurtulamadıklarını belirtti.

18 yıldır yaşadığı mahallenin yaşanan saldırıdan çokça etkilendiğini dile getiren Bingöl, acısını hala içlerinde hissettiklerini anlattı.

Bingöl, şunları söyledi:

“Cenabıhak benzeri daha o günleri yaşatmasın. Terörü lanetliyorum. Yıkılan yeri devletimiz millet bahçesi yaptı. İnsanların gelip burada gezmesi, dua etmesi bizi rahatlatıyor. Vatanımıza Rabb’im tıpkı daha böyle ayrımsız şey yaşatmasın. Devletimiz şehitlerimizin kanını yerde bırakmadı. Bu üstelik bizler üzere bir teselli oldu. Yıldırı mücadelede haddinden fazla iyi noktadayız. Tanrı devletimizden razı olsun. Hainlere dahi fırsat vermesin.”

“???????Ulus bahçesine revan dizge şehitlerimize dua ediyor”

Selim Tofur ise saldırıda iş yerinin aheste hasar gördüğünü, camların patladığını ifade etti.

Yaşadıkları saldırıyı unutmayacaklarını dile getiren Tofur, “Haddinden Fazla kötü bire bir gündü. Tanrı o haset aynı daha yaşatmasın. Patlamanın olduğu kayran gül bahçesi kadar bir park yeri alanı oldu. Devletimiz bu konuda çok duygunluk gösterdi. Budun bahçesine revan dizge şehitlerimize dua ediyor. Güzel mesafelik geçiriyor. Benzeri daha o günleri yaşamak istemiyoruz. Yıldırı şu anda bitme noktasında. Cenabıhak devletimize arızalanma vermesin.” ifadelerini kullandı.

Recep Yağdıran birlikte evde kahvaltı yaptığı esnada büyük aynı patlama ile sarsıldıklarını belirterek, saldırının evlerinde hasara neden olduğunu söyledi.

“Tanrı o günleri tıpkısı elan göstermesin. Patlamadan kaynaklı o tazyik ve curcunalı bibi kulaklarımızda yankılanıyor. Hiç unutamıyoruz o anları. Bu ülkenin suyunu ekmeğini yiyen ve küfran edenlere da Tanrı punt vermesin.” diyen Yağdıran, şehitlere Cenabıhak’tan yağmur, yakınlarına sabır diledi.

Saldırının faili yıldırıcı tembel ağıl getirilmişti

Elazığ İl Itimat Müdürlüğüne 18 Ağustos 2016’da PKK’lı teröristlerce bomba aylı araçla çevik aranje, 3 polisin şehit olduğu saldırıda 217 kişinin yaralanmıştı.

İçişleri Bakanlığınca, Elazığ- Arıcak ilçesi Göresedağı bölgesinde, İl Açıkgöz Komutanlığınca gerçekleştirilen operasyonda çıkan çatışmada etkisiz ağıl getirilen 2 teröristten birinin, terörden arananlarda 1 milyon liraya kadar ödülle turuncu listede meydan düzlük “Firaz Amed” harf adlı İzzet Yiğit olduğu tayin edilmiş, teröristin, Elazığ İl Emniyet Müdürlüğüne planlı saldırının faili olduğu açıklanmıştı.???????Share: