Jandarmanın atak gidiş geliş eğitimi ile öğrenci ve yetişkinler bilinçlendirildi

– Jandarmanın oynak trafik eğitimi ile öğrenci ve yetişkinler bilinçlendirildi

ORDU – Ordu’da, Jandarma Umumi Komutanlığı Trafik Kat Başkanlığı’ndan mevrut kıpırdak yetişek tırı ve inanma kemeri simülasyon uzlaştırıcı ile öğrencilere ve yetişkinlere trafik eğitimleri verildi.

Altınordu ilçesi Tayfun Gürsoy Parkı’na kurulan dinamik terbiye tırı ile öğrencilere kuramsal ve uygulamalı olarak gidiş geliş konusunda eğitimler verildi. Pedallı vesait ile uygulamalı alanlarda trafik ışıklarına, kurallara, levhalara ve muvakkat geçitlerinde yayalara sefer vermeleri üzerine bilgilendirmeler yapıldı. Eğitim tırının içerisinde antrparantez trafik kurallarını anlatan eğitici videolar izletilirken, aynı zamanda uyanık personelleri trafik kuralları ve levhaları anlatıldı.

Öğrencilere müteveccih sunulan eğitimlerin böylece, takılan özel gözlük yardımıyla alkollü insanların çevresini kuşkusuz gördüğü gösterildi, bu gözlükler ile abes kaleye şut atmanın zorluğu anlatıldı.

Emniyet kemeri simülasyona aracında ise yetişkinlere güvenlik kemerinin kullanımının önemi anlatıldı. Tasarlanan ve kök otomobilin kullanıldığı simülasyonda 10 kilometre şipşak giden bir dil içerisinde bulunanların emniyet kemeri ilişkin olduğunda kuşkusuz tutulduğu kılgılı adına gösteriliyor ve bire bir zamanda itimat kemerinin önemini anlatan bilgilendirmeler yapıldı.

Eğitime katılan öğrenciler hem eğlendiklerini, hem birlikte trafik kuralları karşı hikmet sahibi olduklarını söylediler.

Share: