Japonya’daki Türk işadamından Bartın’daki yeğin afetinde engel görenlere bindi

Japonya’bile dinç ve bu ülkede yatırımları mevcut aksiyon insanı Murat Enşici Bartın’bile otizmli ve mânialı gençlere müteveccih faaliyetlerin yürütüldüğü Engelsiz Sanat Evi ile selde beis gören ailelere maddi yardımda bulundu. Enşici ve ailesi Bartın’da yaşanan baskın felaketinde kötülük gören vatandaşlara ulaştırılmak için nakdi yardımda bile bulundu.

Bartın’daki ziyaretleri çerçevesinde Gölbucağı Mahallesinde Bartın Belediyesince restore edildikten sonraları Bartın Otizmli ve Engelliler Bindi Yetişek Dayanışma Spor Kulübü Derneği’ne (BOEDDER SK) tahsis edilen, otizmli ve özürlü gençlere müteveccih faaliyetlerin yürütüldüğü Kategorik Tekellüm Evindeki çalışmaları inceleyici iş insanı Gaye Enşici hanek evinin faaliyetlerinde kullanılmak amacıyla maddesel yardımda bulundu.

Eşi ve çocuğu ile birlikte Sarih Danışma Evini görüşme fail ve burada Bartın Otizmli ve Engelliler Destek Eğitim Tesanüt Spor Kulübü Derneği Başkanı Berna Şengün vasıtasıyla karşılanan gelişim insanı Enşici engellilerin yaşamlarını kolaylaştırıcı ve özürlü bireylerin hayata katılımlarına müteveccih Japonya ve Türkiye’de düzenlenen icraat hakkında vukuf alışverişinde bulundular.

Bartın Otizmli ve Engelliler Bindi Yetişek Dayanışma Spor Kulübü Derneği yoluyla Vazıh Görüşme Evinde gerçekleştirilen çalışmaların çokça nadir olduğunu belirten Enşici, “Hepimiz birer özürlü adayıyız. Kimsenin tıpkısı saniye sonrasının garantisi bulunmayan. Hepimiz tıpkısı olmadıktan sonradan engellilerimizin dertleri ve sıkıntıları bitmez. Hepimiz bir olacağız. Bu Meydanda Sanat Evinde özürlü kardeşlerimiz üzere çokça iyicene icraat yürütülmekte ve bizde bu çalışmalara aşağı bir katkı sunmak istedik. Desteğimizi yorumlamak istedik” şeklinde konuştu.

Daha sonraları Enşici ailesi ile gelişigüzel Bartın Şehremini Cemal Atak’ın makamında ziyaret etti. Enşici, Bartın’de yaşanan sel afeti sonrasında evleri ve eşyaları beis gören ailelere ulaştırılmak amacıyla nakdi yardımı Bartın Şehremini Cemal Akın’a doğrulama etti. Başkan Atak duyarlılığından belde Enşici ve ailesine teşekkürname ederek nakdi yardımın selde kötülük gören ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırılacağını belirtti.

Ziyarette Başkan Akın yoluyla Enşici ve ailesine Bartın’üstelik üretilen işleme ürünler dürü edildi. – BARTINShare: