Kadıköy’de Balaban Cumhuriyet Altını Yürüyüşü Öncesi Mülevven Görüntüler

29 Teşrinievvel Cumhuriyet Bayramı kutlamaları Kadıköy’üstelik bitmeme ediyor. Saat 19.00’da Bağdat Caddesi’nde gerçekleşecek anadan görme “Cumhuriyet Altını Yürüyüşü” öncesi, sabahleyin saatlerinde resmi geçit töreni düzenlendi. Törende klasik otomobillerin geçişi mülevven görüntülere sahne oldu.

Kadıköy Kaymakamı Muhittin Cehre, Kadıköy Şehremini Şerdil Denge Odabaşı ve askeri erkan, Bağdat Caddesi’nde düzenlenen törende halkı ve argıt kortejini selamladı. Geçit töreninde öğrenciler, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, Kadıköy Belediyesi Gönüllüleri, bisikletliler ve klasik otomobillerin oluşturduğu kortej mülevven görüntülere sahne oldu.

Askeri bandonun marşları eşliğinde Kadıköy El Terbiye Merkezi tarafından planlı halkiyat gösterileri de izleyicilerden balaban alkış aldı. Törende, Cumhuriyet Altını temalı spor, foto ve koşma yarışmalarında dereceye giren öğrencilere madalya ve ödülleri verildi.

Resmi argıt töreninin en mülevven anlarını İstanbul Mutat Otomobilciler Derneği’nin düzenlediği ‘Cumhuriyet Konvoyu’ oluşturdu. Cumhuriyetin 99’uncu yıl dönümü kapsamında 60’ıncı Yıl Göztepe Parkı’ndan akıntı fail konvoya 29 Ekim Bisikletçileri üstelik simge ve flamaları ile katıldı.

ŞIŞMAN CUMHURİYET YÜRÜYÜŞÜ ZAMAN  SAAT 19.00’DA BAĞDAT CADDESİNDE

Kadıköy Belediyesi’nin, 29 Teşrinievvel Cumhuriyet Bayramı kutlamalarının doruk noktası olan “Cumhuriyet Altını Yürüyüşü” seçkin ahit olduğu kabilinden Bağdat Caddesi, Suadiye Işıklar’dahi zaman saat 19.00’da başlayacak. Meşaleler, Atatürk posterleri ve Türk bayrakları eşliğinde yapılacak yürüyüş Caddebostan İskele Sokak’ta sonuç bulacak. Türk bayrakları ve kültürlü led ekranlarla özel kendisine hazırlanan Cumhuriyet Altını TIR’ı ve kortejin geçişi caddenin ayrımlı noktalarına kurulan dev ekranlardan dahi aktif yerine izlenebilecek. Yürüyüşe, Cumhuriyet sevdalıları, ellerinde Türk bayrakları, Atatürk posterleri ve meşalelerle katılarak mülevven görüntüler oluşturacak.

Share: