Kahramanmaraş haberleri! Remzi Çayır: Vicdanı olan herkesi Kahramanmaraş Adliyesi’ne çağırıyorum

MİLLİ Kere Partisi Genel Başkanı Remzi Çayır, ” Muhsin Yazıcıoğlu’nun davasını ülkü edinenlere, Milli Kez Partililere, Alperenlere ve vicdanı olan cemi insanlara buradan sesleniyorum 5 Ilk Teşrin haset Kahramanmaraş’ta biz bulunacağız. Bütün halkımızı oraya yalnız bu çelişkiyi, bu paradoksu, bu işi ana ekseninden uzaklaştırma çabasını çıkıntılık etmek amacıyla hak istemi olan herkesi Kahramanmaraş Adliyesi’ne çağırıyorum” dedi.

Milli Kez Partisi Genel Başkanı Remzi Çayır, partisinin genel merkezinde haftalık kıymetlendirme toplantısı düzenledi. Çayır, ahiret yolculuğu eden Iri Temas Partisi Müessis Umumi Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu’nun ölümü hakkında açılan davaları hatırlatarak, “Geçmiş Sivas’ta Muhsin Yazıcıoğlu’nun ana davası olmasa da yan davalarından biri görüldü. Emre Karabağ isimli aynı vatandaş, gazeteci İsmail Ruz ile 25 zaman mülakat yapıyor hikâye esnasında. Müddeiumumilik bu laf ile ilgilendiren aynı iddianame hazırlıyor. Bahsi geçen herif mahkemede, hakeza aynı konuşmayı yapmadığını, kanıt ediyor. İlgili mecra yani bildirişim mecrası henüz geçmiş verdiği raporda böyle bire bir görüşmenin yapıldığını kayıtlarla mahkemeye sunuyor. Sonradan aynı elan bu bilgilerin ve belgelerin mahkeme marifetiyle görülmesi için istemde bulunuyor. İlgili mecra 2 yıl sonraları bilgilerin saklanmadığını, bilgilerin imha edildiği ile ilgili kuruntu sarfiyat ederek böyle benzeri belgeyi göndermedi. Göndermeyince ne oldu? Orada görülen sorun hangi yazık ki kapatıldı. Geri davalardan bir tanesi Sivas’ta kapatıldı. 5 Ekim 2022’de Kahramanmaraş Adliyesi’nde arakçılık davası görülecek. Muhsin Yazıcıoğlu’nun suikast davası görülmeyecek. Hakeza aynı sav açılmadı. Böyle tıpkısı ülkü şu dakika ne halkoyu gündeminde ne yargının gündeminde. Muhsin Yazıcıoğlu’nun suikasti ile ait her hamle atılan değil” ifadelerini kullandı.

Yazıcıoğlu’nun helikopterden sökülen maşa edevat ile ait benzeri arakçılık iddianamesinin Göksun Adliyesi’nden Kahramanmaraş Adliyesi’ne devredildiğini aktaran Çayır, “Sona akıllıca gelindi. Esasen azılı ürkütücü bayağı insafı ve vicdanı zorlayan tıpkısı mızıka hadiseler zuhur ediyor. Laf ile alakası sıfır, hadiseyi gölgelendirmek için hangi kadar fotoğraf, ifade beyan varsa bütünü dosyanın içine konulmuş vaziyette. Yani esas ekseninden şu veya bu şekilde fark etmek amacıyla temas husus yapılmış vaziyette. Yakında göreceksiniz beş altı sevimli arakçılık davasından ötürü beş altı yılla cezalandırılacak ve bu dosya de kapatılacak. Belki kapatılması 2023 seçimlerinden sonraya bırakılacak. Sebebi mahsus, kamuoyunda sözde sav görülüyormuş resmi ve havası sunmak üzere. Onun üzere buradan sesleniyorum bilcümle Muhsin Yazıcıoğlu severlere. Muhsin Yazıcıoğlu’nun davasını sorun edinenlere, Milli Posta Partililere, Alperenlere ve vicdanı olan eksiksiz insanlara buradan sesleniyorum. 5 Teşrinievvel haset Kahramanmaraş’ta biz bulunacağız. Bütün halkımızı oraya hemen bu çelişkiyi, bu paradoksu, bu işi asıl ekseninden tenkil çabasını itiraz etmek amacıyla adalet istemi olan herkesi Kahramanmaraş Adliyesi’ne çağırıyorum” diyerek konuştu.

’30 EKİM’DE UMUDUN MEŞALESİNİ YAKACAĞIZ’

Umutsuzluğa lüzumlu olmadığını belirten Çayır, 30 Teşrinievvel’de Atatürk Spor Salonu’nda gerçekleştirilecek 1’inci Bayağı Kongre’ye bel ederek, “Tığ buradayız, bayrağı kaldırdık ve milletin istikbaline ve hizmetine talibiz. 30 Ilk Teşrin’de Ankara’nın göbeğinde, Atatürk Spor Salonu’nda adaletin, liyakatin, üretimin meşalesini yakacağız. Hasılı umudun meşalesini yakacağız. Bunun amacıyla çalışmak geçişsiz. Sizin sandığınızdaki altının tıpkı değeri yoktur. Ne devir değerlenir agâh misiniz? İnsanlar ile buluştuğunda. Hepinizin aklında bilgelik altınınız var. Ego rastgele devir söylüyorum onlar babalarının evlerinde modern oyuncaklar ile çocukluklarını geçirirken tığ hücre evinde ezinç altında çocukluğumuzu ve gençliğimizi geçirmiştik. Farkımız bu” dedi.

,

Share: