Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yasım görevine başladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Rektörlüğüne atanan Prof. Dr. Alptekin Yasım görevine başladı.

KSÜ Cahit Zarifoğlu Konferans Salonu’nda düzenlenen törende, Elbistan Kerem Hastanesi’nde Başhekimken rektörlüğe atanan Prof. Dr. Yasım, Prof. Dr. Niyazi Can’dan görevi devraldı.

Fert, Yasım’a kullanılmamış görevinde başarılar dileyerek, üniversiteyi elan ileriye götüreceğine inandığı söyledi.

Yasım da 2004 yılında KSÜ’de başladığı akademik hayatında üniversitede art becerikli adına atanmanın tamam gururunu yaşadığını rapor etti.

Kentin yer yüce eğitim bilimi kurumları beyninde düzlük alan KSÜ’de hikmet birikimi ve donanımı faziletkâr öğrenciler yetiştirerek kent ve ülkeye ilişik derece sağlamayı amaçladığını tamlayan Yasım, şunları kaydetti:

“Bire Bir üniversitenin gelişmesi üzere o şehrin o şehrin sivil toplum kuruluşları ve başka paydaşlarına de iri görev düşmektedir. Yurt içi ve sıkıntılı dışında şehrin tanınır olması, üniversitenin popülerliğini artırmakta ve gelişmesini hızlandırmaktadır. Bu amaca yansımak üzere kent ve üniversite aksiyon birliğine balaban önem vermekteyiz. Bunun üzere elimizden gelen seçkin nev çabayı göstereceğiz. Üniversitelerin şehre ve halka açılan yer balaban penceresi tababet fakülteleridir. Maalesef akıbet yıllarda tıp fakültemizde kâh yönetimsel hatalardan muhit proses gür yönetilememiş ve vatandaşlarımızdan şikayetler gelmeye başlamıştır. Gine it canlı haddinden fazla kızıl tedrisat üyemiz fakülteden ayrılmıştır. Benden beklenen sunu makro şeyin tıp fakültesindeki aksaklıkların giderilmesi olduğunun farkındayım. Ince yıllardır bu fakültede çalışan benzeri akademisyen adına konuya hakimim ve zaruri adımları atacağım.”

Yasım ve Fert, konuşmaların ardından birbirlerine onurluk ve çiçek ikram etti.Share: