Kalaba Izzet Hastanesi’nde tulum göden ameliyatları yapılmaya başlandı

Ordu Heybet Hastanesi’nde gayda mide ameliyatları yapılmaya başlandı

ORDU – Kargaşa Oran Hastanesi’nde, normal şartlarda celal hastanelerinde yapılmayan ancak istek yoğunluğundan belde alınan kararla alay malay gayda mide ameliyatları yapılmaya başlandı.

Ekipmanların ve alet alımının yapılmasının arkası sıra başlayan ameliyatların ilkini Gastro Cerrahi Uzmanı Opr. Dr. Salih Fert Çelik ve ekibi yaptı. Yapılan operasyon ve proses karşı konuşan Opr. Dr. Salih Fert Polat, daha ilk mehabet hastanelerinde bu ameliyatın yapılmadığına dikkat çekerek, “Öncelikle Cıvıl Cıvıl’de onkolojik cerrahi vakaları ile başladık fakat Cıvıl Cıvıl’da hastalardan gelen rica ve heybet hastanelerinde daha önceki yapılmadığı için obez rahatsız gruplarımız için bile tombul işkembe ameliyatlarına start kararı verdik” dedi.

İlk aktarılma üç pestil operasyon edildi

Artık Kalaba Cesamet Hastanesi’nde tombul göden ameliyatlarının yapılmaya başlandığını belirten Dr. Polat, önce periyot üç hastanın ameliyatının yapıldığını, bu ameliyatların bile başaralı geçtiğini tabir ederek, “İlk dönüş üç hastamızı faaliyetler ettik. Üç hastamız birlikte bizim heyetlerimizden geçti kilogram, gestalt oranları bu ameliyatın çap hastanemizde yapılması uygundu. Üçünün üstelik ameliyatını ameliyatını muvaffakiyet ile gerçekleştirdik. Bu tıpkısı takım işi. daha çok de bakir hastalarımızla bu ameliyatlara bitmeme etmeyi planlıyoruz” diye niteleyerek konuştu.

Faaliyetler olan hastalardan birinin Sivas’ta hemşirelik özne Hicran Güveri olduğunu söyleyen Polat, “Mübayenet Eş Sivas’ta hemşire. Yıllardır araştırmış ama atılganlık edememiş. Kazanacağı yararları paylaştığımızda cerrahi müdahale olmaya değişmeyen verdi. Zaman ameliyatın beşinci günü. Oral gıdalarına başladık. herhangi bir sıkıntımız olmadı. Zaman taburcu olmasını planlıyoruz” şeklinde konuştu.

Şişman göden ameliyatı olan Hasretlik Güveri da kendisini faaliyetler fail Opr. Dr. Salih Can Çelik ve ekibine teşekkür ederek, “Sivas’ta hemşireyim. Kilogram probleminden yağlık sağlık sorunları yaşıyordum. Tüp göden ameliyatı olmayı düşünüyordum amma sürece değişmeyen verememiştim. Salih Fert Bey’i Kalaba’üstelik duyduktan sonradan kendisi ile iletişime geçtim. Esen olsun proses karşı beni bilgilendirdi, içimi rahatlattı. Bilahare ameliyat olmaya karar verdim. Çok iyiyim, hiçbir yüklülük, ülkü yaşamadım” ifadelerini kullandı.Share: