Kaplumbağalar kafile için girdi, açar sürücüleri özen

Kaplumbağalar barhana için girdi, komütatör sürücüleri dikkat

SİİRT – Siirt’te soğuk havaların etkisini arttırmasıyla bu arada barhana için giren kaplumbağalar, yağız uğrunda ortaya çıkabiliyor. Siirt Tabiat Esirgeme ve Milli Parklar Bölüm Müdürlüğü ekipleri sürücüleri ve vatandaşları, yolda gördükleri kaplumbağalara beis vermemeleri üzerine uyardı.

Siirt Doğa Koruma ve Milli Parklar Yazıhane Müdürlüğü ekipleri, yolun ortasındaki kaplumbağayı ezilmekten kurtardı. Baykan ilçesi Narlıyurt köyüne merbut Sıralanmış mezrasında denetimden dönen Huy Dulda ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü ekipleri, yolun ortasında tıpkısı kaplumbağa gördü. Ara Bulucu durdurup inen ekipler, kaplumbağayı alarak kez kenarına bıraktı.

Siirt Natür Dulda Milli Parklar Yazıhane Müdürlüğü mühendislerinden Gökhan Şeker, hele rustik bölgelerde kaplumbağaların ortaya çıktığını ve bu konuda sürücülerin elan dikkatli olmaları üstüne uyardı.

Şeker Hastalığı, “Siirt Huy Himaye ve Milli Parklar Yazıhane Müdürlüğü ekipleri namına yolda bulunan kaplumbağayı araçlardan beis görmemesi üzere elimize alıp tekrardan saf dirim alanına bıraktık. Vatandaşlardan ricamız kere kenarlarında buldukları kaplumbağaya engel vermeden tekrardan katıksız hayat alanlarına bırakmaları ricamızdır” dedi.

Share: