Karaca yollarında durum

Karaca yollarının imal, hizmet ve tamir çalışmaları sürdürülen kesimlerinde tehlikeli gidilmesi, trafik bel ve işaretçilerine uyulması gerekiyor.

Karayolları Genel Müdürlüğünün kez durumu bültenine bakarak, TEMA Otoyolu’nun İzmit Günindi-Kandıra kavşakları İstanbul- Ankara istikametindeki üstyapı ve asfaltlama çalışmaları zımnında hafta arası seçme ahit 22.00-06.00 saatlerinde otoyol trafiğe kapatılarak erişim İzmit Mağrip Kavşağı’ndan D-100 için yönlendiriliyor.

Akhisar-Salihli yolunun 0-5. kilometrelerindeki üstyapı yenileme, Ermenek- Mut yolunun 18-19. kilometrelerindeki (Çamlıca mevkisi) defa yapım, Ankara- Niğde Otoyolu’nun Haymana Kavşağı-Haymana bağlantı yolundaki hizmet ve onarım, Silifke- Mersin yolunun 30. kilometresindeki Karayar Tüneli’nin bakım ve tamir çalışmaları nedeniyle bahis konusu kesimlerde ulaşım kontrollü gerçekleştiriliyor.

Kırşehir-Aksaray yolunun 6-8. kilometrelerinde kez yapım çalışmaları devam ettiğinden ulaşım bölünmüş yolun bire bir bölümünden iki taraflı sağlanıyor.

Samsun-Ankara yolunun 21-26. kilometrelerindeki (Mıntıka tünelleri mevkisi) kayşa tashih, Isparta- Antalya yolunun 0-15. kilometrelerindeki yüzeysel şümul yapım çalışmaları sebebiyle bu kesimlerde sürücülerin trafik bel ve işaretçilerine ilgi etmeleri gerekiyor.

Elazığ- Bingöl yolunun 5-9. kilometrelerindeki üstyapı restorasyon çalışmaları, Alaplı-Ereğli- Zonguldak yolunun 5-6. kilometrelerindeki kayşa zımnında anılan kesimlerde erişim kontrollü sürdürülüyor.

Share: