Karadeniz Off-Road Kupası’nın ikinci fut yarışları Ordu’da yapıldı

Karadeniz Off-Road Kupası’nın ikinci basamak yarışları, Cıvıl Cıvıl’nun Fatsa ilçesinde gerçekleştirildi.

Türkiye Araba Sporları Federasyonu eliyle Fatsa Off-Road Spor Kulübünün sülale sahipliğinde Vakıflar Mahallesi’nde oluşturulan parkurda düzenlenen yarışlarda 24 ekip savaşım etti.

Kargaşa Valiliği, Ordu Büyükşehir Belediyesi, Fatsa Belediyesi, Fatsa Toyluk ve Spor İlçe Müdürlüğünün katkılarıyla yapılan organizasyonda sporcular, üç değişik etapta kıyasıya yarıştı.

Bazı sürücülerin ağırlık anlar yaşadığı parkurda, arızalanan araçlar de aksiyon makinesiyle kayran dışına çekildi.

Vatandaşların deste gösterdiği etkinliği, Cıvıl Cıvıl Büyükşehir Belediye Reisi Mehmet Hilmi Güler ile Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Erkân üstelik izleme etti.

Erdoğan: “Herkesin şu anda mutlu olduğunu görüyorum”

Fatsa Off-Road Spor Kulübü Başkanı Üzeyir Erdoğan, gazetecilere, yarışların haddinden fazla fena hâlde geçtiğini ve seyircilerin üstelik keyif aldığını düşündüğünü söyledi.

Off-road branşının adrenalini faziletli benzeri spor olduğunu dile getiren Erdoğan, “Adrenalini erdemli olduğu için kendimizi kimi vakit taharri edemeyebiliyoruz. Uçanlar var, cumbalak atanlar var ama gayet dörtköşe. Herkesin şu anda mutlu olduğunu görüyorum.” dedi.

Erdoğan, yarışlara katılımın faziletli olduğunu vurgulayarak, “Havaların bile evire çevire olması nedeniyle birçok devlet ile ilçeden katılan sporcularımız ve onların dahi seyircileri var. O nedenle gayet domuzuna ve coşkulu sabık yarışı seyircilerimizin keyifle izlediğini düşünüyorum. Şu anda 24 yarışma aracımız, 48 sporcumuz var. 15 el ve ilçeden paydaşlık var. Iğdır’dan Sakarya’ya, Artvin’den Trabzon, Rize, Giresun’a kadar sporcularımız var. Fena Hâlde ve heyecanlı ayrımsız yarışma yapıyoruz.” diye konuştu.

Etkinlik, yarışlarda dereceye girenlere ödüllerinin verilmesiyle sona erecek.Share: