Karagül’deki rolüyle hafızalara kazınan oyuncu Emre Tetikel, hayatının dönüm noktasını anlattı

Süfli Kadınlar, Karagül, Adını Sen Koy, Kayırıcı Sokaklar ve Barbaroslar Akdeniz’in Kılıcı kadar bir nice kalburüstü projede afi düzlük Emre Tetikel, Haberler.com’un YouTube stüdyosunda Melis Yaşar’ın sorularını yanıtladı. Eğitiminden bahseden oyuncu, hayatının dönüm noktasından ve kariyerinden bahsetti.

“HAYATIMIN DÖNÜM NOKTASI SELÇUK ULUERGÜVEN’DİR”

Kariyeriyle ait konuşan aktör, ” Tekirdağ’üstelik doğdum büyüdüm. Liseye büyüklüğünde bile orada okudum. Benim zamanımda Adamakıllı Sanatlar Lisesi yoktu. Temsil bölümüne anbean yetişek almak isterdim. Şu zaman ki zürriyet çok bahtlı. Eğitimim amacıyla dahi İstanbul’a gelerek İşletme ve Oyunculuk bölümünü bitirdim. Hayatımın dönüm noktası Selçuk Uluergüven’le işlemek oldu. Cenabıhak yağmur eylesin, nurlar zarfında yatsın. Uluergüven ile alay malay tiyatroda yetiştim. Bu işi tiyatrodaki hocalarımdan öğrendim” dedi.

“NE BÜYÜKLÜĞÜNDE İYİLİK YAPARSAN SAHN DAHI SANA ONU VERİYOR”

Hayattaki önceliklerine değinen Tetikel, “Öğrendiklerimizi dahi terbiye verdiğimiz yerde öğrencilerimize anlatmaya çalışıyoruz. Benim hanay mottom; iyi tıpkı âdem olmadığını takdirde dünyanın bildirme zengin insanı olsanız hangi evet? Çocuklara de ongun tıpkı insan olmayı öğretiyoruz. Hayatta ne kadar sıhhat yaparsan maltalik sana onu veriyor.”

“BENİM HAYATIMDA BİLİM VE MUSAHABE VAR”

Emre Tetikel, Melis Yaşar’ın “İnançlı biri misiniz?” sorusu üzerine dahi sözlerine şöyle devam etti: “Benim hayatımda bilgi ve konuşma var. Bana liderlik fail şeyler bunlar olduğu amacıyla hayatıma bambaşka ayrımsız molekül sokmuyorum. Tıpkı yaratıcının olduğunu düşünüyorum amma onun dışındakilerin tıpkısı hikayeden ibaret olduğunu düşünüyorum.”

Share: