Karaman’da okul ve çevrelerinde uygulanacak tedbirler değerlendirildi

Karaman’da yıpranmamış yetişek-talim yılında ekol ve çevrelerinde uygulanacak asayiş ve gidiş geliş tedbirleri değerlendirildi.

Vali Tuncay Akkoyun, Adamakıllı Sanatlar Lisesi Konferans Salonu’nda düzenlediği toplantıda, 2022-2023 eğitim bilimi-öğretim yılının öğrencilere, öğretmenlere ve velilere kıvrak olmasını ve başarılarla geçmesini diledi.

Karaman’ın eğitimde başarısını yükseltmek için özverili benzeri say yürüttüklerini belirten Akkoyun, “Şehrimizde başarı oranının en son seviyeye çıkması amacıyla devletimizin hep imkanlarını seferber etmeye hazırız. İmkan anlamında herhangi bir sıkıntımız yok. Kâfi ki çalışılsın, kâfi ki himmet edilsin. İnanırsak, mücahede edersek, ulaşamayacağımız hiçbir erek yoktur.” ifadesini kullandı.

Akkoyun, meslek bahçelerinin hafta sonları çocukların oyun oynaması amacıyla ayan tutulacağını, çocukların hafta sonlarını güvenli ayrımsız ortamda baziçe oynayarak geçirebileceğini, hafta arası eyyam üzere bile mukteza umum güvenlik ve trafik tedbirlerini aldıklarını söyledi.

Share: