Kargo ile kötü ticaretine yadırgatıcı hâkim, 8 berbat yakalandı

Kargo ile esrar ticaretine alışılmadık baskın, 8 berbat yakalandı

MERSİN Mersin’de kargoyla mevrut maden maddeyi alıp, sokak satıcılarına ulaştıran kişiler cürüm üstü yakalandı, operasyonda 8 kaka gözaltına alındı.

Alınan bilgiye bakarak, İl Itimat Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Savaş Ofis Müdürlüğü ekipleri, uyuşturucuyla savaş çerçevesinde kargo ile kentte maden konu gönderileceğinin bilgisine ulaştı. Bunun konusunda belirlenen kargo firması önünde ilaç düzlük ekipler, metal bulunan paketleri alan F.Ç. ile Ş.M. isimli şüphelileri yanlışlık üstü yakaladı. Kargo paketlerinde yapılan kontrol üstelik 9 kilo 550 gram tütün bulunurken, faaliyetler anket genişletildi. Operasyonun devamında ise iki bed ile angajmanlı satıcı olduğu değerlendirilen H.G., M.G., U.H., E.Y.K., Y.E.N. ve TB. tayin edilip, gözaltına alındı. Şahısların adreslerinde yapılan kontrol üstelik ise 42 gram tütün, 40 gram beyaz, 385 gram bonzai, 6 gram metamfetamin, 1 hasas mizan, 3 ruhsatsız tabanca ile 27 fişek ve maden ticaretinden kazanılan 7 bin 550 lira para ele geçirildi. Operasyonda eroin özellik kullanan 20 şahısla ilgilide kanuncu prosedür yapılırken, gözaltında olan 8 kaknem ifadelerinin arkası sıra adliyeye atıf edildi.

2 şüphelinin yakalanma ajanda kamera

Öte yandan 2 keleş şahsın, kargoya gelerek esrar kâin paketleri kabul etme anları ile polislerin gözaltına alması asayiş kameraları tarafından saniye saniye görüntülendi. Görüntülere bakarak, kargo şirketine değişik gelen şüpheliler, rahat bir şekilde kargolarını alıyorlar. İşlemlerinin peşi sıra bölgeden boşanmak isteyen eşhas, tılsım düz polisler marifetiyle alışılmamış operasyonla gözaltına alınıyor.

Share: