Kars ruzname haberleri: Kars’ta Toplumsal Tesanüt Mağazası 2 yılda 18 bin kişiyi sevindirdi

Kars’ta yetersiz gelirlilerin üst ile türlü ihtiyaçlarının ücretsiz karşılandığı Toplumsal El Birliği Mağazası yüzleri güldürüyor.

Kentte tıpkısı süre evvel uray bünyesinde, soylu erki durumu bereketli olan insanlar ile yetersiz gelirliler ortada köprü kurarak içtimai dayanışmayı tezyit etmek amacıyla “Toplumsal Tesanüt Mağazası” kuruldu.

Hayırseverlerin da destek verdiği mağazaya mevrut mikro gelirliler, buradan kendilerine sağlanan kota miktarında bot, montgomer, yağmurluk kadar kışlık fayrap etmek ve battaniye kabilinden ihtiyaçlarını ücretsiz alabiliyor.

Ücreti alelumum belediye kısmen bile hayırseverlerce karşılanan bu ürünleri düzlük ensiz gelirliler uygulamadan memnun.

Bu salon sayesinde son 2 yılda 18 bin 245 birey kışlık giysi ihtiyacını karşıladı.

Kars Vali Yardımcısı bile olan Uray Başkan Yardımcısı Ramazan Ötede, gazetecilere, vatandaşların sorunlarıyla yakından ilgilendiklerin rapor ederek, “Kars Valisi ve Uray Başkan Vekilimiz Türker Öksüz’ün öncülüğünde şehrimize sürekli, yorulmadan bakım etmeye çalışıyoruz. Elan güzelce ve yaşanabilir tıpkısı Kars için ekiplerimiz, emek arkadaşlarımız şehrin türlü noktalarında çalışmaları sürdürüyor. Bizim biricik derdimiz, gayemiz Karslı hemşerilerimizin taleplerini, sorunlarını acil şekilde çözmek, daha iyice tıpkısı Kars’ı bilcümle bu arada kurmak.” diye niteleyerek konuştu.

Kars Belediyesine görevlendirme yapıldıktan sonra mehabetli icraat yaptıklarını anlatan Ekstrem, şunları kaydetti:

“Ekim 2020’den itibaren sosyal belediyecilik anlayışıyla 4 bin 378 aileden oluşan 18 bin 245 vatandaşımıza 48 bin parça giyecek ve başmak yardımı, 2 bin 955 ailemize besin yardımı, 584 öğrencimize kırtasiye yardımı, 500 aileye Kovid-19 hıfzıssıhha paketi, 250 aileye asıl, bebek desteği paketi ile 100 çağa ek besin paketi yardımı yapılmıştır. Antrparantez 1 akülü özürlü uzlaştırıcı ile 1 tekerlekli sandalye yardımı dahi sakat vatandaşlarımıza ulaştırıldı. Bu dönemdeki içtimai arkalama faaliyetlerin maddesel değeri 5 milyon lirayı aşmaktadır.”

Aşırı, yardımların Toplum Tesanüt Mağazası tarafından yapıldığına bel ederek, sözlerini şöyle tamamladı:

“Kars Içtimai Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı işbirliğiyle tespiti yapılan ailelerimizi mağazamıza davet edilip randevu usulü arkalama yapılmaktadır. Gıda yardımlarımız ise ekiplerimizce vatandaşlarımızın adreslerine konfirmasyon edilmektedir. Belediyemizce 33 mânialı evet de yaşlı vatandaşımıza evde hizmet hizmeti verilerek onların kişisel saflık, hizmet, kademe temizliği, alışverişi, derman alımı gibi talepleri belediyemizce karşılanmaktadır.”

Share: