Kato Dağı’nda onlarca dinç futbol aşkı için toprak sahada arak döküyor

Şırnak’ın Beytüşşebap ilçesinde yıpranmamış açılan spor kulübü sportmen beslemek üzere çalışmalarına başladı, Fakat çalışmalarını yapabilecekleri ayrımsız düzlük olmadığından topraklı tıpkısı alanda elemelere katılarak ilk 11 üzere müthiş savaşım fail çoluk çocuk halı düz istiyor.

Beytüşşebap ilçesinde kullanılmamış açılan Beytüşşebap Spor Kulübü önceki çalışmalarına başladı. İlçede futbol takımı olmadığından ilk kez maçlara gelmek amacıyla hazırlık işleyen yöneticiler, köylerde benzeri mahiye bire bir çalışmanın ardından seçtikleri 75 genci Sinekli saha köyündeki vadi alanda kendi imkanlarıyla yaptıkları sahada terbiye ve antrenmanlara bağımlı tutuyor.

Saha kaleleri olmadığından çalılarla meydan yapıp dikenli olan yerleri temizleyip egzersiz yapıp aralarında maç yapıyor. Pakt yöneticisi Tajdin Adıyaman, imkansızlık zarfında yetişek verdiklerini söyleyerek yetkililere destek çağrısında bulundu. Adıyaman, “Yıllardır burada tıpkısı futbol spor kulübü açılmamıştı. Kulübümüzü açıp aynı kamer içerisinde köylerimizi dolaşıp yetenekli ve futbola aşkı olan gençleri seçtik. Kestirmece 76 hayat şu zaman burada antrenörümüz ve yönetimdeki arkadaşlarla bu arada topraklı tıpkısı sahada eğitimler veriyoruz. İlk 11’i fehmetmek için çabalama veriyoruz. inşallah ilçemizi, ilimizi ve ülkemizi oyun edeceğiz. Bütün yetkililerden bindi bekliyoruz. İmkanlarımız bulunmayan, Beytüşşebap’a stat istiyoruz. Materyal eksikliğimiz var. Gençlerde potansiyel var, inşallah Türk sporuna sportmen kazandıracağız” dedi.

Ferhat Dereli isimli tüvana ise sportmen başlamak üzere uğraştığını söyledi. Dereli, “Hiçbir yerden destek almıyoruz. Burada yetişek veriliyor. Topraklı bir sahada çalışıyoruz. Çokça dinç kardeşimiz var amma düzlük olmadığı için meşakkat çekiyoruz. Destek bekliyoruz” diyerek konuştu. – ŞIRNAK

Share: