Kato Dağı’nda onlarca gailesiz ayak topu aşkı için yer sahada arak döküyor

– Kato Dağı’nda onlarca güre futbol aşkı amacıyla arazi sahada arak döküyor

ŞIRNAK – Şırnak’ın Beytüşşebap ilçesinde bakir açılan spor kulübü sportmen semirtmek üzere çalışmalarına başladı, Fakat çalışmalarını yapabilecekleri tıpkısı saha olmadığından topraklı tıpkı alanda elemelere katılarak önce 11 amacıyla korkunç savaş fail gençler halı saha istiyor.

Beytüşşebap ilçesinde eskimemiş açılan Beytüşşebap Spor Kulübü geçmiş çalışmalarına başladı. İlçede ayak topu takımı olmadığından ilk defa maçlara süzülmek amacıyla tedarik işleyen yöneticiler, köylerde benzeri mahiye bir çalışmanın arkası sıra seçtikleri 75 genci Sinekli saha köyündeki düz alanda kişi imkanlarıyla yaptıkları sahada terbiye ve antrenmanlara tabi tutuyor.

Saha kaleleri olmadığından çalılarla düz yapıp dikenli olan yerleri temizleyip idman yapıp aralarında karşılaşma yapıyor. Kulüp yöneticisi Tajdin Adıyaman, imkansızlık içinde eğitim bilimi verdiklerini söyleyerek yetkililere destek çağrısında bulundu. Adıyaman, “Yıllardır burada bir futbol spor kulübü açılmamıştı. Kulübümüzü açıp bire bir ay içerisinde köylerimizi dolaşıp yetenekli ve futbola aşkı olan gençleri seçtik. Yaklaşık 76 can şu an burada antrenörümüz ve yönetimdeki arkadaşlarla beraber topraklı tıpkı sahada eğitimler veriyoruz. İlk 11’i nüfuz etmek üzere çabalama veriyoruz. inşallah ilçemizi, ilimizi ve ülkemizi katakulli edeceğiz. Tamam yetkililerden bindi bekliyoruz. İmkanlarımız namevcut, Beytüşşebap’a stadyum istiyoruz. Gereç eksikliğimiz var. Gençlerde potansiyel var, inşallah Türk sporuna sportmen kazandıracağız” dedi.

Ferhat Dereli isimli zihayat ise sporcu girmek için uğraştığını söyledi. Dereli, “Tek yerden destek almıyoruz. Burada terbiye veriliyor. Topraklı aynı sahada çalışıyoruz. Haddinden Fazla canlı kardeşimiz var amma düzlük olmadığı amacıyla zor çekiyoruz. Bindi bekliyoruz” diye niteleyerek konuştu.

Share: