Kayapınar Belediyesi “Uluslararası Çağrılı Fotoğraf Günleri” düzenleyecek

Kayapınar Kaymakamlığı ve Belediyesi tarafından 15-18 Eylül tarihleri ortada “Arsıulusal Çağrılı Işık Günleri” düzenlenecek.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, aralarında dünyada ve Türkiye’dahi maruf 22 foto sanatçısı 3 dolaşma boyunca Diyarbakır ve Kayapınar ilçesinin tarih, ekin ve doğa güzelliklerini çekecek.

Söz konusu süreçte etkinlik kapsamında düzenlenecek söyleşilerde işık sanatçıları, fotoğraf sanatının inceliklerini bu sanata nikbet duyanlarla paylaşacak.

Kaymakam ve Uray Başbuğ Vekili Arif Karaman, kaza ve belediyenin işbirliği ile ilçenin ve ilin tanıtılmasına yardım arz etmek için böyle tıpkı organizasyon düzenlediklerini belirtti.

Karaman, “Yapılanma ile şehrimizin o günler içindeki tarihi de araç altına münfail olacaktır. Sanatçılarımız marifetiyle üretilen fotoğrafların Kayapınar fotoğraf arşivine aktarılması ile de hem fotoğraf arşivimiz zenginleşecek hem de ruz namına doküman niteliğinde ayrımsız fotoğraf arşivi oluşturmuş olacağız.” ifadelerini kullandı.

Organizasyonda, Muhammed Muheısen, Mehmet Aslan, Amaç Bakmaz, Hüseyin Remzi Konak, İskan Altın, İlker Karaman, Ulu İhsan Öztürk, Mehmet Sümer, Mehran Chegraghci Bazar, Osman Maaşoğlu, Hasan Açan, Uğur İbranoğlu, Ayşe Etken, Duyma Mermertaş, Serpil Eroğlu, Seyit Konyalı, Itibar Akçay, Dilan Bozyel, Mehmet Özcan, Uğur Meral, Hiçlik Itiyat ve Kahraman Alper düz matlup.

Share: