Kayapınar Belediyesi vasıtasıyla 213 kişiye evde bakım hizmeti

Diyarbakır’da Kayapınar Belediyesi’ne bağlı Evde Bakım Birimi ekipleri, kişi ihtiyaçlarını tek başına karşılayamayan bakıma eksikli, yaşlı, sakat ve hastalanmış vatandaşların hayat kalitesini arttırabilmek amacıyla evde hizmet hizmeti veriyor.

Belediyeden yapılan açıklamaya bakarak, toplamda 213 vatandaşın enerjik yerine yararlandığı hizmet 7 sağlık teknikeri ve 7 saffet personeli eliyle verilmektedir. İlçe sınırları içerisinde yardıma muhtaç, yalnız bırakılan ve öz ihtiyaçlarını yegâne başına karşılayamayan yaşlı vatandaşlara müteveccih hizmetleri bitmeme ediyor. Yardıma kadın vatandaşların afiyet ve sülale temizliği kabil ihtiyaçlarını gideren bakım çerçevesinde pansuman, sonda, katışıksız hizmet, ruh bilimsel danışmanlık hizmeti, çamaşır yıkama ve kurutma ile kuaför hizmetleri veriliyor.

Kayapınar’ın yaşanabilir, dimdik ve ulaşılabilir benzeri site olması için ağır sıklet mesai harcadıklarını anlatan Kaymakam ve Belediye Başkanvekili Arif Karaman, sağlıklı fert olmadan, mıhlı cemiyet olanaksız değerlendirmesinde bulundu. Karaman “Kayapınar’ı mıhlı benzeri kent haline vermek ve vatandaşlarımıza elan birinci sınıf tıpkısı hizmet verebilmek adına tüm sorunların çözümü üzere çalışıyoruz. Evde hizmet birimimiz ile gerekseme sahibi vatandaşlarımıza evlerinde hizmet veriyoruz. İlçemizde hayat dolu cemi bireyleri onurlandırmak bizim bildirme şanlı görevimiz. 158 kişiye arılık, 42 kişiye sonda ve 13 kişiye üstelik pansuman hizmeti veriyoruz” dedi. – DİYARBAKIR

Share: