Kayapınar’da çoluk çocuk ile ayrıntılar ekin ve sanatla ilgileniyor

Diyarbakır’ın Kayapınar Belediyesi Ekin ve Toplumsal İşleri Müdürlüğü, hars ve hanek merkezinde açtığı kurslar güç ilişki gördü.

Belediyeden yapılan açıklamaya bakarak, bilgisizlik merkezinde gençlere müteveccih bağlama, erbane, gitar, afi, keman, canip flüt, piyano kursları ile gösterici, hobi, seyir, elektronik beyin, İngilizce ve diksiyon kursları, 10-14 yaş arası çocuklara yönelik adına dahi bağlama, gitar, piyano, erbane, keman ve kılık kursları yer alıyor. Branşında tecrübeli 10 sarıklı nezaretinde 520 öğrenciye haftada 7 dönem kurslar veriliyor.

Kayapınar Kaymakamı ve Belediye Başkanvekili Arif Karaman, eğitimi elden akademik canlılık namına görmediklerini belirterek, çocukların sanatsal, kültürel ve sportif gelişimlerini birlikte desteklediklerini tabir etti. Karaman, “Uray yerine spora, eğitime, bilgiye ve bilime büyük önem veriyoruz. Başarılarının elan da artması üzere yaz dönemi kursları ile gençlerimiz ve çocuklarımızın görüşme ve hars ile bile ilgilenmelerine imkan sağlamaya devam ediyoruz” dedi. – DİYARBAKIR

Share: