Kayseri’de konusunda 14 bin telefon hattı olduğunu öğrenen insan şişman sangılık geçirdi

Kayseri’da canlı Bahri Çağlar, çocuğu için öz namına telefon hattı kabul etmek amacıyla GSM operatörüne gitti. Burada ayrımsız yetkilinin yaptığı araştırmada Bahri Çağlar’ın üstüne kayıtlı 14 bin telefon hattı olduğu tespit edildi. Durumu öğrenen Çağlayan, neye uğradığını şaşırdı. Mukteza yerlere başvurma eden Bahri Çağlar, yetkililerden yardım bekliyor.

”BENİM ELDEN 4 HATTIM VAR”

Bahriye Çağlayan, ”Bende ‘benimde şu anda kullandığım 4 pare üzerime hattım var. Bunların haricinde bire bir numaram yok’ dedim. Akşam Ezanı eve gittim ve azrail hizmetlerini aradım. Orada benimle mütekellim hayat, ‘şu anda sisteme girdim. 14 bine kadar tarama yaptırdım’ dedi. Öylelikle kaldı. Bu olayın üstüne devrisi dolaşma Yahyalı Savcılığına gittim ve suç duyurusunda bulundum. Adına mukayyet kendi imzamla aldığım 4 kesim merkez var. Bunun haricinde özlük iradem dışında imzam kullanılarak, 14 bin eşkal alınmış. Bundan benzeri bilgim yok’ dedim” ifadelerini kullandı.

HATLARLA SUÇ İŞLEMİŞLER

Çağlayan, ”O zamanın savcısı benim şikayette bulunduğum telefonları tıpkısı kenara bırakmış, kendim aldığım adıma mukayyet 4 parça hatta soruşturma açmış. Ben tekrardan 2017 yılında Kayseri Cumhuriyet Başsavcılığına müracaatta bulundum. Soruşturmalar hala bitmeme ediyor. bu arada bir tane İstanbul’dan biricik üstelik Denizli’den benim adıma eşkal tanzim eden 2 çıngı bayi buldular. 3 çıngı dalan ile taksirat mamul. Bu suçlardan ekolojik ortam bayiler bulunmuş. Suç işlenmese bayide bulunmayacaktı. Bunlara 800 çeri TL, ukubet verilmiş. Mağdurum, benim hiçbir bilgim bulunmayan. 14 bin pasaj tarz üzerime küşade” şeklinde konuştu.

”MAHKEMELERDE DOLANMAKTAN BIKTIM”

“Şu anda piyasada hangi kadarı kullanılıyor onu birlikte bilmiyorum. Benim hattımı kullanan aynı kişi Samsun’da ayyarlık suçundan yargılanmış, Adana’da ATM’den birinin namına mal çekmişler. Denizli’da oto lastiği satın almış, Kocaeli’nden getirmiş ve esasen benim adıma açılan hattı kullanmış. Bu konuda ben haddinden fazla mustarip oldum. Yaşım gelmiş 72’ye bibi karakollarda, savcılıklarda ve mahkemelerde dolanmaktan bıktım. İlgili firmalar tıpkısı hal bulsun” dedi.

” 14 BİN MODEL NASIL VERİLİYOR?”

GSM operatörlerinin aynı kişiye 14 telefon hattından fazla biçim vermediklerini söyledikleri halde 14 bin hattı şüphesiz verdiklerini zaaf ettiklerini söyleyen Tüketiciler Birliği Genel Başkanı Mahmut Mecnunca da, vatandaşları bu şekilde mağdur fail GSM operatörlerinin yer korkulu şekilde cezalandırılması gerektiğini tabir etti. Mecnunca, “Aynı insanın apayrı ayrımsız insanın adına eşkal alması, ne anlama geliyor? Bunun bu kadar çarpık çurpuk olmaması lazım. Sunma baştan esasta ayrımsız betim var. ‘Ben yanlışlık işleyeceğim. Hattı kendi adıma almıyorum. Başkasının adına alıyorum. Bunu düzme kimlikle yapıyorum ve bunu ayrımsız bayiden bir nice nöbet yapıyorum’ kabilinden ayrımsız madde oluyor. Burada savcılığa bırakılmış şikayetler var. Dosya mahmul şikayet ve ifadelerle dolu.

”GSM OPERATÖRLERİ CEZALANDIRILMALI”

Burada tıpkısı vatandaşımızın yerine binlerce form açılabiliyor. Fakat tıpkısı GSM operatörüne gittiğimizde ’14 hattan fazla vermeyiz’ diyorlar. Ancak 14 bin pare eşkal açılmış bu muamelat elbet oluyor. Bu format bu kadar niteliksiz olmamalı. Kabul edilemez aynı uzanım. Ortada benzeri başı yerde var ve o suçu işleyenler var. Bayii burada mahsustan değilse ve bu hattı kullananları uydurmak bu büyüklüğünde print mu? GSM operatörleri bu durumları illet ciddiye almıyor. Burada bunu eden GSM operatörünün okkalı ayrımsız şekilde cezalandırılması gerekiyor” diye konuştu.Share: