Kedilerin çuval içinde ahiret yolculuğu yolculuğu hassas vatandaşın dikkati sayesinde kurtarıldı

Kedilerin çuval içre ölüm yolculuğu duygulu vatandaşın dikkati sebebiyle kurtarıldı

DİYARBAKIR – Diyarbakır’da bire bir zat elindeki çuval ile otobüse bindi. Kediler, çığlıkları duyan duygulu bire bir vatandaşın girişimleriyle kurtarıldı.

Diyarbakır’da esbak dönem akşam saatlerinde evinin önündeki kedilerden tasalı olan ayrımsız avrat, önce kedileri çuvala koydu peşi sıra belediye otobüsüne binerek uzak noktaya gitmeye başladı. Otobüsün içerisinde kedilerin keskin sesini duyan benzeri hayvansever durumu fark edince geçmiş şahısla konuştu, ahiret yolculuğu yolcuğu olduğunu öğrenince elindeki torbayı çekip aldı. Güdük müddet sonradan aksülamel düzlük can otobüsten inerek uzaklaştı, duyarlı vatandaş ise kedileri besledikten sonraları doğal ortamına bırakaraktı. O anları el telefonu kameralarına kaydeden Şilan Koyuncu, sosyal medyada paylaşınca duyarsız vatandaşa aksülamel gösterildi.

“O kadının adresine yakın zooloji himaye altına alınmalı”

Çıkmaz hayvanlarını ahretlik ve tedavilerine havari olan hayvansever Şilan Koyuncu, kedileri torbada görünce yadırgatıcı olduğunu söyledi. Koyuncu, “Geçmiş akşam ezanı otobüse bindim. Kediler o çuvaldan geçmek üzere resmen yalvarıyorlardı, çuvalın içerisine konulmuş kediler gördüm. Kadının yanına gittim, illet aynı koli içerisine değil da bir çuvala koyduğunu sordum. Göz bana ‘bunları çöle atacağını ve ölüme infirak edeceğini, evinin çevresinde istemediğini’ söyledi. İlk başta çuvalı yontmak amacıyla direndi, itişme oldu sonra almayı başardım. Şipşak ardından telefonu çıkartarak eşkalini aşikâr etmek için videoyu çekmeye başladım. Bilahare çuvalın ağzını açmaya çalıştım, kedileri ayrımsız site içerisine bıraktım, havasızlıktan öleceklerdi. Ana ve yavruları içerisindeydi. Kadında elimden kaçıp gitti. Şoktaydım kedileri kurtarma derdindeydim. Lazım yerlere şikayetlerimi yapacağım amacım o kadının adresini öğrenip oradaki hayvanları himaye altına ahzetmek.Share: