Kedilerin çuvallı ölüm yolculuğu duyar vatandaşın dikkati yardımıyla kurtarıldı

Diyarbakır’da tıpkısı erkek elindeki çuval ile otobüse bindi. Kediler, çığlıkları duyan hassas tıpkı vatandaşın girişimleriyle kurtarıldı.

Diyarbakır’da eski dönüş akşam ezanı saatlerinde evinin önündeki kedilerden erinçsiz olan ayrımsız karı, önceki kedileri çuvala koydu ardından uray otobüsüne binerek ırak noktaya gitmeye başladı. Otobüsün içerisinde kedilerin dağ sesini duyan tıpkısı hayvansever durumu ayırt edince geçmiş şahısla konuştu, ahiret yolculuğu yolcuğu olduğunu öğrenince elindeki torbayı çekip aldı. Gelişmemiş müddet sonradan reaksiyon düz can otobüsten inerek uzaklaştı, duygulu yurttaş ise kedileri besledikten sonra katıksız ortamına bırakaraktı. O anları cep telefonu kameralarına kaydeden Şilan Koyuncu, içtimai medyada paylaşınca duyarsız vatandaşa tepki gösterildi.

“O kadının adresine yakın hayvan bilimi himaye altına alınmalı”

Sokak hayvanlarını ahretlik ve tedavilerine apotr olan hayvansever Şilan Koyuncu, kedileri torbada görünce yepyeni olduğunu söyledi. Koyuncu, “Dün akşam ezanı otobüse bindim. Kediler o çuvaldan geçmek için resmen yalvarıyorlardı, çuvalın içerisine konulmuş kediler gördüm. Kadının yanına gittim, bozukluk tıpkı koli içerisine değil da bire bir çuvala koyduğunu sordum. Hane bana ‘bunları çöle atacağını ve ölüme metrukiyet edeceğini, evinin çevresinde istemediğini’ söyledi. İlk başta çuvalı yontmak amacıyla direndi, itişme oldu sonra almayı başardım. Bir Anda peşi sıra telefonu çıkartarak eşkalini tayin etmek amacıyla videoyu çekmeye başladım. Sonraları çuvalın ağzını açmaya çalıştım, kedileri bire bir site içerisine bıraktım, havasızlıktan öleceklerdi. Ana ve yavruları içerisindeydi. Kadında elimden kaçıp gitti. Şoktaydım kedileri kurtarma derdindeydim. Lazım yerlere şikayetlerimi yapacağım amacım o kadının adresini öğrenip oradaki hayvanları dulda altına ahzetmek. – DİYARBAKIR

Share: