Kendileri siftinlik yürekleri şişman öğrenciler harçlıklarını depremzedelerle bölüştü

Kendileri kıtipiyoz yürekleri nazik öğrenciler harçlıklarını depremzedelerle bölüştü

BAYBURT – Şüheda Ortaokulu öğrencileri, ailelerinden aldıkları harçlıkları harcamayıp depremzedeler amacıyla öğretmenleri nezdinde topladılar.

Yüreklerini ortaya koyan ortaokul öğrencilerinin harçlıklarıyla bodur sürede 26 bin 310 teklik toplandı. Öğrencilere destek olan okul yönetimi ise ailelere zarflar göndererek, parayı zarfın içerisinde göndermelerini istedi. Depremzedelere destek olmak gayeli başlatılan yardım kampanyası sonucunda mektepli ve öğretmenlerin topladığı 26 bin 310 liralık Bayburt Valiliği yardım hesabına yatırıldı.

Gönüllü adına harçlıklarını depremzedelerle paylaştıklarını belirten öğrenciler, maddesel desteğin yanında hareket bölgesindeki insanlara yakarış ederek manevi destek sunduklarını söylediler. Kendileri oldukça yürekleri şişman öğrencilerin ihatalı davranışı ise yürekleri ısıttı.

Depremin olduğu geçmiş günden beri aklının ve kalbinin yer sarsıntısı bölgesinde olduğunu rapor eden Enes Aktürk isimli mektepli, “Belki birlikte bu arkalama ayrıksı insanların kurtulmasına, onların üstelik tıpkısı ayrıksı insanı kurtarmasına yardımcı olacak” diyerek zarfı dünyalık toplanan kutuya attı.

Bir başka öğrenci ise depremde hayatını kaybedenlere yağmur, yakınlarına baş sağlığı dileyerek, “Ülkemizde yaşanan nazik depremde son edenlere Cenabıhak’tan rahmet, yakınlarına sarrafiye sağlığı diliyorum. Ego da oradaki kardeşlerimize, ablalarımıza, abilerimize arkalamak için armağan beğenmek istiyorum” dedi.

Ellerinden geldiğince maddesel ve manevi olarak destek olduklarını söyleyen öğrenciler, “Tanrı herkesin yardımcısı olsun” diye konuştular.

Okul müdürü Selçuk Derk Etmek, Şehitler Ortaokulu ailesi olarak depremin olduğu ilk günden itibaren deprem bölgesindeki vatandaşlar amacıyla seferber olduklarını kaydederek, “Zelzele bölgesine öğretmen arkadaşlarımız gittiler, istirdat ekibi içerisinde düz aldılar. Çerge kentlerde kurulan AYT ve TYT kurslarında fariza kabul etmek amacıyla şu an hala oraya revan öğretmenlerimiz var. Ayrıca şu zaman 2-3 öğretmenimiz hareket bölgesine müracaat etmek amacıyla ara bekliyorlar. Hem maddi hem manevi adına bizler elimizden geldiğince destek oluyoruz” ifadelerini kullandı.

Depremzede öğrencilerin esvap, kırtasiye, ekol servisi ihtiyaçlarının karşılanmasının yanında bire bir dahi nakdi arkalama başlattıklarını belirten Takip Etmek, 26 bin 310 lira toplandığını ve Bayburt Valiliğinin deprem namına yatırıldığını sözlerine ekledi.

Okuldaki tekmil öğrencilerin az çok demeden yardım kampanyasına destek sunduğunu nâkil Anlamak, “Velililerimize anons yaparak, az buçuk giyecek topladık. Okulumuza mevrut yaklaşık 10 depremzede öğrencimiz var. Bu öğrencilerimizin rastgele nev ihtiyacını çul olsun, kırtasiye olsun karşıladık. Üste servis ayarlayarak çocuklarımızın buraya gelmeleri noktasında yardımcı olmaya çalıştık. amma velakin yaptıklarımızı tam görmeyip tıpkı de para toplayalım dedik ve bir kampanya başlattık. Velilerimizin olduğu dershane gruplarında duyurumuzu yaptık ve öğrencilerimizle beraber ailelere zarflar gönderdik. Zarfların üzerine yardımın münasebet yapıldığına, nereye yapılacağına dair notlar yazdık. Yaklaşık 18 ortaokul şubemiz ve 4 sunum önder dil cambazı şubemiz var, toplamda 450 öğrencimiz var. Bu 450 öğrencimizin aileleri zarflara miktarları yazarak gönderdiler. Bizler da paraları alt kurul tarafından saydık ve Bayburt valiliğinin sarsıntı yerine yatırdık” diye konuştu.

Share: