Kesim temsilcileri Samsun’un turizm potansiyelini masaya yatırdı

Samsun’dahi, Itidalli Karadeniz Turizm Paneli’nde kentin turizm potansiyeli ele alındı.

Ilımlı Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA), Karadeniz Turistik İşletmecileri Derneği (KATİD), Türkiye Gezi Acenteleri Birliği (TÜRSAB) ve Atakum Belediyesinin katkılarıyla kentteki bire bir otelde düzenlenen panelde, gezi acenteleri ve fasıl temsilcileri tıpkı araya geldi.

Samsun Valisi Zülkif Dağlı, açılışta yaptığı konuşmada, kentte turizmin geliştirilmesi amacıyla profesyonel bir sağ açıklık gerektiğini, bu kapsamda Ilımlı Karadeniz Turizm Paneli’ni önemsediklerini söyledi.

Samsun başta koyulmak amacıyla Sinop, Amasya, Tokat ve Ordu’ya gezmen almak üzere ne yapılması gerektiğinin planlanmasının önemine değinen Görgüsüz, “Illet Antalya’ya değil de buraya gelsin? Illet Bodrum’a değil da buraya gelsin. Belki bunların üstünde durmamız geçişsiz.” dedi.

Görgüsüz, kentin bir nice alanda turizm potansiyeline ehil olduğuna dikkati çekerek, şunları kaydetti:

“Biz çokça büyük benzeri maksat kitleye seslenme edebiliriz. Bambaşka esenlik turizmi. Spor altyapımızın çokça bol olduğunu biliyoruz. Konaklama tesislerinde beş kemiksiz, dört ve üç kemiksiz otellerimiz çokça fazla. Bittabi tıpkı turiste seslenme etmeliyizi düşünürken konaklama tesislerini üstelik buna makul tasarım etmemiz gerekir.”

Samsun’un, Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti ilkin kalkmak üzere Bafra, Vezirköprü, Ayvacık ve Çarşamba ilçelerinde zorlu çok katıksız güzelliği erbap cümle aynı turizm destinasyonu olduğunu tabir fail Dağlı, “Amacımız kütle turizmi olmamalı. Ihtimal bundan birlikte kaçmamız gerekiyor.” diye konuştu.

Atakum Şehremini Cemil Savran dahi Samsun’un güzel ayrımsız coğrafyada ve sunturlu bire bir destinasyon üstünde olduğunu vurguladı.

Kentin yeteri büyüklüğünde tanıtılamadığını dile getiren Sarban, bu yönde icraat yapılması gerektiğini anlattı.

SELIM Öğür Samsun Milletvekili Yusuf Aydın Yılmayan, CHP Samsun Saylav Neslihan Hancıoğlu dahi Samsun’un ehil olduğu turizm potansiyeline belen etti.

Panele konuşmacı adına ANEX Volta Umumi Heyet Başkanı Neşet Koçkar, ALTİD Umumi Heyet Başkanı Burhanettin Münezzeh, ETS Devir Yönetim Kurulu Komutan Yardımcısı Suat Özbek ile Mercan Turizm Umumi Heyet Başkanı Mehmet Mengü katıldı.

Panelistler, kentin turizm potansiyelinin canlandırılması, kente artık gezmen gidermek amacıyla neler yapılması gerektiği üstüne fikirlerini paylaştı.Share: