Kirayı Tezyit Etmek İsteyen Karı Sahibi, Kiracıyla Anlaşamayınca Kapıyı Söktürdü

ERKAN KARACA

Çorum’da, kirayı 3 hatim artırmak isteyen ev sahibinin, kiracının bunu kabul etmemesi üzerine habbe dış kapısını söktürdüğü iddia edildi.

Edinilen bilgiye göre; görüngü, Çorum’un Ulukavak Mahallesi’nde meydana geldi. Kirayı 3 intaç bırakmak isteyen ocak sahibinin, kiracının bunu kabul etmemesi konusunda lüp dış kapısını söktürdüğü öne sürüldü.

KAPIYI ANTIK İLE KAPATTI

İddiaya bakarak; Seda S. isimli kiracı, 2019 yılında Ulukavak Mahallesi’nde kâin ev üzere bir yıllığına isticar sözleşmesi imzaladı. 2020 yılında anlaşma sona ererken kiracı ve aile sahibi ortada başka kavil imzalanmadı.

İddiaya göre ev sahibi Ahmet B., bu yıl kiracı Seda S.’den, evvel “Oğlum oturacak” diye niteleyerek evden çıkmasını istedi. Ahmet B., elan bilahare Ses S.’den, 650 teklik olan kirayı 2 bin liraya yükseltmesini talep etti. Bu parayı çok bulan kiracı Seda S., duruma itiraz etti.

Bir müddet bilahare ev sahibinin anlaşmalı olduğu emlak bürosu Mehmet T., eve gelerek lüp aut kapısının polat kapı ile değiştirileceğini belirtti ve dinç kadına benzeri kağıt imzalatıp kapıyı söktürdü. Hafta başından beri kapısının bulunmadığını ve kapıyı tıpkı tuhaf ile bloke etmek zorunda kaldığını tamlayan Seda S., boydak yaşadığını ve kapısının olmaması zımnında evde tevakki etmek içerisinde ahit geçirdiğini vurguladı. Eş sahibi ve emlakçıdan şikayetçi olduğunu, ancak kapının hala takılmadığını vurgulayan tendürüst kadın, bu süre içerisinde habbe bin 500 liraya apayrı birisine kiralanmak istendiğini, ancak kiralayacak kişinin evi beğenmemesi üzerine vazgeçtiğini anlattı.

Seda S., bu yıl icar zammının yüzdelik 25 ile sınırlandığını, ancak eş sahibinin kiraya 3 katından fazla zam ayırmak istediğini belirterek mağduriyetinin giderilmesi amacıyla yetkililerden yardım istediğini söyledi.Share: