Kırklareli Terbiye ve Araştırı Hastanesinde önce degaje ihtisas ameliyatı gerçekleştirildi

Kırklareli Yetişek ve Araştırma Hastanesinde önceki meydanda önsezi ameliyatı operasyonu gerçekleştirildi.

Kofçaz ilçesinde hayatiyetli 71 yaşındaki Naci Baykul, soluk darlığı şikayetiyle Kırklareli Yetişek ve Araştırı Hastanesine başvurdu.

Prof. Dr. Ömer Işık, lüzumlu anjiyo ve sair tetkikler sonrası duygu kapağında maslahat olduğunu belirlediği hastanın operasyon olmasına değişmeyen verdi.

Işık ve ekibi Baykul’u ameliyat etti.

Baykul’u ziyaret eden Kırklareli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bülent Şengörür, ameliyatı gerçekleştiren Ömer Işık ile ekibine teşekkür etti.

Hastaların apayrı illere gitmesini istemediklerini tabir fail Şengörür, tamlık hastalara önceki olsun dileğinde bulundu.

İl Keyif Müdürü Mahmur Çiçeği Cerit ise Kırklareli’nde ilk kez degaje his ameliyatı yapıldığı amacıyla albenili olduklarını kaydetti.

Haddinden Fazla ateşli olduklarını vurgulayan Cerit, “Haddinden Fazla şükür bugün yüzümüz doğru anlımız çıplak. Takım ve insan gücü bakımından Kırklareli Üniversitesi ile Sağlık Bakanlığımızdan çokça bindi aldık. Bu gelgel bize yeter.” diye niteleyerek konuştu.

Kırklareli Terbiye ve Araştırı Hastanesi Başhekimi Çağcıl Derdiyok ta imdi örtüsüz önsezi ameliyatı yapabilen hastanelerden biri olduklarını dile getirdi.

Bu cins ameliyatlarda iyileştiren malzemeden çokça adam kalitesinin oylumlu olduğunu vurgulayan Derdiyok, çıktı liyakatli ameliyatlara ve çalışmalara imza atacaklarına inandıklarını rapor etti.

Işık ise ameliyatın kudretli bir şekilde tamamlanarak hastanın sağlığına kavuştuğunu kaydetti.Share: