Kirkor Dağı’nda nazirsiz gün batımı

Kirkor Dağı’nda eşsiz dönem batımı

BİTLİS – Bitlis’in Tatvan ilçesindeki Kirkor Dağı’nda zaman batımıyla ortaya sâdır eşsiz dekor görenleri hayran bırakıyor.

Bitlis-Tatvan ortada bulunan Çapar köyündeki 2 bin 478 rakımlı Kirkor Dağı zirvesine yansıyan devir ışınları görsel bire bir şölen oluştururken, çevrim batımıyla kartpostallık görüntüler ortaya daha çok. Kirkor Dağı’nın üstünden süzülen zaman ışınları, dönme batımında ışık çekmeyi sevenler için dahi vazgeçilmez benzeri mekan oluyor. Yaklaşık 40 zaman süren görsel şölen, güneşin batmasıyla sona ererken, ışık tutkunları aktarılma batımında ortaya sâdır görüntüleri foto makineleriyle ölümsüzleştiriyor.

Görülmeye ayar aynı görüntüsünün olduğunu dile getiren fotoğrafhane Gamze Tunç, “Nemrut yolu üstünde bulunan Kirkor Dağı’nın mukavim görüntüsünü yutmak için buraya geldim. Epey çok adamakıllı ve görülmeye değer tıpkı görüntüsü var. Tabi aktarılma batımıyla birleştirdiğimiz zaman ortaya mükemmel fotoğraflar artık. Bu fotoğrafları içtimai iletişim araçları hesaplarımda paylaşıp insanların beğenisine sunacağım. Herkesin birlikte burayı gelip görmesini istiyorum” dedi.

Share: