Kırmızı yelekliler kıran bölgesindeki vatandaşların yanında olmaya devam ediyor

Kahramanmaraş merkezli ve 10 ilde canlı olan depremlerin yaralarını kazanmak üzere Muğla Ocak ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’nce görevlendirilen 5 şahsiyet psikososyal destek ekibi psikososyal bindi hizmeti isnat etmek üzere Osmaniye iline akım etti.

Muğla’dan revan 5 kişilik psikososyal destek ekipleri depremde evleri hasar gören ailelerin kaldığı çadır site, spor salonları, okullar ve eğreti tahaffuz alanlarında ruhsal destekte bulunacak.

Türkiye Facia Engelleme Planı, Ulusal Dozaj Psikososyal Bindi Grubu Planı ve Yerli Düzey Psikososyal Bindi Bakım Ameliyat Planı çerçevesinde Psikososyal Engelleme ve Çalışana Bindi Kadro ve lojistik ekipler Osmaniye iline ulaşarak sahada çalışmalarına başlayacak.

Muğla Ocak ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Osman Toprakçı, İl Müdür Yardımcısı Özgür Kırmızıtaş’ın yolcu ettiği ekiplere iyi yolculuklar dileklerini ileten İl Müdürü Osman Toprakçı “Kül afetlerde olduğu üzere, vatandaşımızın gerekseme duyduğu herhangi bir anda, ant ve mekan gözetmeksizin yanlarında olmaya bitmeme edeceğiz. Vatandaşlarımıza tıpkı sefer elan esbak olsun dileklerimizi iletiyor, personellerimize kolaylıklar diliyoruz” ifadelerini kullandı. – MUĞLA

Share: