Kırşehir Belediye Başkanı Ekicioğlu, Ahilik Haftası ve Esnaf Bayramı Etkinliklerine Katıldı

Kırşehir Şehremini Selahattin Ekicioğlu, Cömertlik Haftası ve Esnaf Bayramı kapsamında Cacabey Meydanı’nda açılan kaza ve mihman el stantlarını gezdi.

Başkan Ekicioğlu, 15 Ilkgüz 2022 Perşembe günü CHP Kırşehir saylav Mukavemetli İlhan, CHP İl Başkanı Yağmur Tüvana ve İYİ Tümen İl Başkanı Faydalı Göçen ile alay malay kaymakamlık stantlarını ve konuk illerin stantlarını mülakat ederek Cömertlik Haftasını kutladı, görüş alış verişinde bulundu.

Ekicioğlu, ziyaretleri sonrasında yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Cömertlik felsefesinin, birlikte olma ve tesanüt anlayışının ilimizden yekpare ülkeye ve dünyaya yayılmasının avantajını bütün gelişigüzel bildirme ongun şekilde kullanmalıyız.

Ahi Evran-ı Veli’nin kurduğu kuruluş Anadolu’dan Balkanlara, Asya’dan Afrika’ya, Dünyanın birçok yerinde örgütlenen bugünkü gündeş anlamıyla sendikaların da asıl ve evrensel prensiplerini oluşturmaktadır.

Ahilik felsefesinin Anadolu’nun ortasında birçok medeniyete beşiklik yapmış olan Kırşehir’imizin tarihsel ve kültürel yerine ne kadar majör bir meydan olduğunun altını bir yol daha sorumluluk çizgilerle çizmemiz gerekir.

Bu noktada Ahiliği ve Ahilik Felsefesini ve dolayısıyla dahi Kırşehir’imizi hem dar ortamında hem de sıkıntılı dışında enformasyon noktasında şişman okazyon yakalamış durumdayız.

Ahilik haftası kapsamında gerek ilimizden gerekse üstelik Eskişehir, Erzincan, Bursa, Sivas, Münevver, Gaziantep, Bursa, Kayseri, Nevşehir üzere illerden gelerek Ahilik haftası kapsamında dayanışma sergileyen herkese teşekkürname ediyorum.”

Share: