Kişmiri yollarında kapsam

Esmer yollarının imal, hizmet ve onarım çalışmaları sürdürülen kesimlerinde okkalı gidilmesi, trafik işaret ve işaretçilerine uyulması gerekiyor.

Karayolları Umumi Müdürlüğünün defa durumu bültenine göre, Ankara Mekân Otoyolu’nun Batıkent- İstanbul kavşaklarındaki K18 Batıkent Kavşağı’nın İstanbul istikametindeki köprüde genleşme derzi onarım çalışması sebebiyle bu yönde ulaşım çokluk kolundan gerçekleştiriliyor.

Gebze-Orhangazi- İzmir Otoyolu’nun Balıkesir Mağrip ile Savaştepe kavşakları 13-15. kilometrelerinde bakım-onarım çalışması zımnında İstanbul yönü sağ abdestbozan trafiğe kapatıldı.

Kuzey Marmara Otoyolu Işıklar Kompost Kavşağı kollarında hizmet onarım çalışmaları yapılacak. Bu kesimde sürücülerin trafik meni ve işaretçilerine ilgi etmeleri gerekiyor.

Gaziantep- Şanlıurfa Otoyolu’nun Birecik Kavşağı- Fırat Viyadüğü kesimi 2-7. kilometrelerinde üstyapı yenileme çalışmaları zımnında Gaziantep istikameti trafiğe kapatılarak ulaşım Şanlıurfa istikametinden kontrollü sağlanıyor.

Aydın- Denizli Otoyolu Projesi kapsamında planlı icraat zımnında yolun 113-114. kilometreleri, Denizli Büyükşehir Belediyesi UKOME kararıyla miftah trafiğine kapatıldı. Bu kesimde muvasala yer yolundan bitmeme ediyor.

Kayseri- Niğde yolunun 57-63. kilometrelerinde hizmet, tamirat ve asfalt çalışması, Fethiye Söğüt yolunun 0-9. kilometreleri ile Sivas-Kangal- Gürün ayrımı yolunun 48-54. kilometrelerinde asfalt yüzeysel istila çalışmaları dolayısıyla sürücülerin gidiş geliş bel ve işaretçilerine dikkat etmeleri gerekiyor.

Vezirhan-Gölpazarı yolunun 22-25. kilometrelerinde defa genişletme çalışmaları cihetiyle ulaşıma kontrollü cevaz veriliyor.

Kars- Kağızman yolunun 18-19. kilometrelerinde yapım çalışmaları nedeniyle sürücülerin trafik bel ve işaretçilerine uymaları ehemmiyet taşıyor.

Share: