Kişmiri yollarında nitelik

Yağız yollarının yapım, hizmet ve onarım çalışmaları sürdürülen kesimlerinde kilolu gidilmesi, trafik bel ve işaretçilerine uyulması gerekiyor.

Karayolları Umumi Müdürlüğünün kat durumu bültenine göre, TEM Otoyolu’nun İzmit Gün Batısı-Kandıra kavşakları İstanbul- Ankara istikametinde üstyapı ve asfaltlama çalışmaları yapılıyor. Bu nedenle otoyolun söz konusu kesimi trafiğe kapatılarak, sürücüler İzmit Gün Batısı Kavşağı’ndan D-100 yoluna yönlendiriliyor. Çalışmalar, hafta içi temas devir 22.00-06.00 saatlerinde yürütülüyor.

Anadolu Otoyolu’nun Yeniçağa-Dörtdivan kavşakları 0-3 ve 8-10. kilometrelerindeki üstyapı tamir çalışmaları cihetiyle Ankara istikameti trafiğe kapatılarak, muvasala ayrıksı istikametten iki cepheli sağlanıyor.

Ankara-Pozantı Otoyolu’nun Pozantı Kuzey-Pozantı Güney kavşakları 4-6. kilometrelerindeki Çakıt-8 viyadüğünde hesaplı genleşme derzi hizmet ve onarım çalışmaları zımnında erişim kontrollü sürdürülüyor.

İzmir- Çeşme Otoyolu’nun 2-6. kilometrelerindeki (Karaburun ve Zeytinler arası) ekolojik güreşçi köprüsü yapım çalışmaları dolayısıyla yolun tıpkısı bölümü trafiğe kapatılarak, erişim gayrı bölümden iki cepheli devam ediyor.

Bozkır-Hadim yolunun 29-30. kilometrelerindeki yapım çalışmaları cihetiyle erişim kontrollü gerçekleştiriliyor.

Erdemli-Silifke-Taşucu yolunun 30-34. kilometrelerindeki (Büyükeceli ve Yanışlı arası) patlatmalı imal çalışmaları zımnında 09.00-17.00 saatlerinde ulaşıma kontrollü izin veriliyor.

Karamanlı- Burdur yolunun 22-27. kilometrelerindeki açma imal çalışmaları dolayısıyla muvasala, mukassem yolun bire bir bölümünden iki yönlü sağlanıyor.

Bursa- İnegöl yolunun 4-11. kilometrelerindeki yapım çalışmaları cihetiyle muvasala, İnegöl-Bursa istikametinden iki cepheli sürdürülüyor.

Sivas-Zara yolunun 19-25. kilometrelerindeki üstyapı yenileme çalışmaları zımnında sürücülerin trafik belen ve işaretçilerine özen etmeleri ehemmiyet taşıyor.

Share: