Komutan Deveci, muvaffakiyetli haltercileri ödüllendirdi

Nevşehir Şehremini Dr. Mehmet Savran, katıldıkları Acun, Avrupa ve Türkiye Halter Şampiyonalarında kademe elde fail Nevşehir Belediyesi Bilgisizlik ve Spor Kulübü’nün sporcularını kabul etti. Liyakatli sporcuları ve antrenörlerini tebrik kartı etti.

Şehremini Dr. Mehmet Sarban, Nevşehir Belediyesi Cahillik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Nevşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü’nün haltercileri Yasin Bay Gürel, Hatice Kızmaz, Yaşar Kişmiri ve Furkan Orhan ile antrenörleri Burak Erdoğan’ı riyaset makamında misafir etti.

Sarban, “Bu şehrin gençlerine ve spora desteğimizi sürdüreceğiz.” dedi.

Sporcular ve antrenörleri ile bire bir süre kardeş kardeş fail Sarban, geçtiğimiz aylarda Kırıkkale ilinde yapılan Yıldızlar Kulüpler Türkiye Halter Şampiyonasında Türkiye Şampiyonluğu, Meksika’de gerçekleştirilen IWF Yıldızlar Acun Şampiyonasında silkme kategorisinde acun ikincisi, Polonya’da yapılan EWF Yıldızlar Avrupa Şampiyonasında silkmede Avrupa rekoru kırarak Avrupa şampiyonluğu, toplamda ise Avrupa ikinci, Karaman’bile yapılan Büyükler Kulüpler Türkiye Halter Şampiyonasında Türkiye ikincisi olan Yaşar Yağız,U15 Türkiye Halter Şampiyonasında Türkiye ikincisi ve EWF U15 Avrupa Halter Şampiyonasında fek, silkme ve toplamda Avrupa ikincisi olan Furkan Orhan, Minikler 1. Aşama Türkiye Halter Şampiyonasında Türkiye üçüncüsü, Okullar arası Türkiye Halter Şampiyonasında Türkiye ikincisi ve Minikler 2. Kadem Türkiye Halter Şampiyonasında Türkiye şampiyonu olan Yasin Ayvaz Gülen, Minikler 1. Kadem Türkiye Halter Şampiyonasında Türkiye üçüncüsü ve Minikler 2. Adım Türkiye Halter Şampiyonasında Türkiye şampiyonu olan Hatice Kızmaz’ı kutlama etti.

Belediye Komutan Yardımcısı Furkan Feralan ve Nevşehir Belediyesi Deneyimsizlik ve Spor Hizmetleri Müdürü İlyas Acar’ın de bulunduğu ziyarette tendürüst sporcuların başarıları ile hava duyduklarını belirten Savran, sporcuların başarılarında iri emekleri olan antrenörleri, aileleri ve kulüp yöneticilerini da kutlayarak teşekkürname etti.

Birçoğu milli bando forması giyen haltercilerden önümüzdeki dönemde bile mefret başarılar beklediklerini ve onlara güvendiğini vurgulayan Deveci yaptığı mukayyet açıklamada, “Sizler bu başarılarınızla bir nice arkadaşınıza emsal oldunuz. Nevşehirli gençlere destek verildiğinde, onların ellerinden tutulduğunda memleketi ve ülkesi üzere neler yapabileceğini cemi dünyaya gösterdiniz. Bizlere yaşattığınız çalım ve mutluluğun tarifi namevcut. Çabucak bu şehrin tıpkı belediye başkanı adına değil, sizlerin tıpkı ağabeyi adına değme devir yanınızda olacağım. Çabucak halter için değil bu şehirde spor yapmak talip parçalanmamış çocukların, gençlerin yanında tığ olacağız.” dedi. – NEVŞEHİR

Share: