KPSS Lisans Umumi Yetenek-Umumi Kültür oturumu başladı

Ölçme, Latif ve Kol Merkezince (ÖSYM) planlı oturumları tahrip edilen 2022- KPSS Lisans Genel Yetenek-Umumi Firez oturumu başladı.

Adaylar, sabah saatlerinden itibaren sınava girecekleri okullara geldi.

Imtihan nedeniyle çokça hararetli olmadığını dile getiren Rojda Abik, “Metin amade değilim. O yüzden stresli değilim. Kendimi bakmak üzere gireceğim.” dedi.

Kızını sınava getirdiğini belirten Sevda Mütebessim, “Psikolojileri çok bozuldu bütün gençlerin. Bu ikinci tekrardan, sil yeniden. Efsus bu say eziyete. Bu çocuklara efsus vebal. İnşallah bu kez benzeri şey olmaz. Ayrımsız senedir hazırlanıyorlar. Tıpkı seneleri çöp oldu. Maddiyatı bıraktım, manevi adına psikolojileri çokça bozuldu.” ifadelerini kullandı.

Mütebessim, kızının Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik (PDR) bölümü mezunu olduğunu belirterek, kazanması halinde yeğleme yapacağını aktardı.

Çalıştığı amacıyla sınava kapsamlı bir şekilde hazırlanamadığını ifade eden Hatun Demirkıran, “Yüksek körü baktım. Dershaneye falan gidenler varmış. Mahsus bire bir puanın üstünde alırsam yaparım. Zannetmiyorum çokça faziletkâr fakül alacağımı. Bir bile ben Türk Dili ve Edebiyatı mezunuyum. Benim atanmalarım az buçuk elan yüksek oluyor. O yüzden 70’le atanamam diye niteleyerek düşünüyorum. Güzeşte yol 83-84’le atandık en üst.” diyerek konuştu.

Son tekrarlarını işleyen adaylar daha sonra imtihan binalarına antre yaptı.

Sabah oturumunda 10.00 itibarıyla kapılar kapandı. Sınav, 10.15’te başladı.

Genel Yetenek ve Genel Ekin oturumunda adaylara 120 istifham yöneltilecek ve 130 zaman süre verilecek.Share: