Kuduz vakaları ile mezkûr ilçede belediye reisi ilk kez konuştu!

Adilcevaz ilçesine kapalı Göldüzü köyünde tahminî 10 ahit ilk sokak köpeklerinin saldırısına uğrayan P.E. (10) ve M.E. (12) yaralanmıştı. Ankara Hacettepe Üniversitesi Hastanesine atıf edilen ve tedavileri burada devam eden hastalardan P.E. bu çevrim sabah saatlerinde taburcu oldu. Uçakla Muş Havalimanı’na, oradan de karayolu ile ilçeye mevrut P.E., yakınları aracılığıyla karşılandı. Okula giderken köpek saldırısına uğradığını anlatım fail P.E., “Beni Ankara’ya gönderdiler. Benim keyif durumum dolgunca. Ancak çok üzgünüm arkadaşım M.E.’nin sağlık durumu ferah değil” dedi.

“KOMŞUMUN ÇOCUĞUNA ÜZÜLÜYORUM”

P.E.’nin babası Mahkum Ergün, “Benim çocuğum benzeri hafta önce köpek saldırısına uğradı. Geçmiş Adilcevaz Onkoloji Hastanesine götürdüm orada Ankara’ya irsal ettiler. Hacettepe Üniversitesi Hastanesinde tedavimiz bitikten sonraları bu çağ taburcu olduk. Çocuğumun afiyet durumu ongun ama komşumun çocuğuna üzülüyorum. Allah’tan şifalar diliyorum” dedi.

“ŞÜKÜR KAVUŞTUK”

P.E.’nin amcası Fatih Ergün, “Haddinden Fazla şükür yeğenime kavuştuk. Temennimiz odur kim komşumuzun çocuğu birlikte yeğenim kadar sağlığına kavuşur inşallah. Bizim köyümüz büyük ve yüzlercesi öğrencisi var. Korkudan okuluna gidemiyorlar. Başı yersiz köpeklerin tıpkısı zaman evvel toplatıp hayvan barınaklarına göndermelerini irade ediyoruz” dedi.

“ÇALIŞMALARI BAŞLATTIK”

Konuyla ilgili izah işleyen Adilcevaz Belediye Başkanı Necati Gürsoy, “Belediye olarak ilçemizdeki sahibiz başı abes köpeklerinin hem aşılama hem birlikte kısırlaştırma yapıyorduk. Bu olaydan sonradan yardım gayeli kalkışmak üzere Kaymakamımızın talebi üstüne köylerde de ilkah ve takim çalışmaları başlattık. Şuanda ilçemizde haddinden fazla miktarda maatteessüf başı gereksiz hayvan var. Esasen personellerimizi seferber ettik” dedi.

Share: